Tip: Více aplikací v nabídce „Start“
Jednou z novinek obsažených v systému Windows 11 22H2 je možnost lépe si přizpůsobit nabídku…
Deset prohřešků e-mailingu aneb čemu (a proč) se vyhnout v e-mailovém marketingu | foto: CHIP
Společnost Mailkit, specialista na poskytování služeb v oblasti profesionálního emailingu, přináší přehlednou infografiku s deseti radami, čeho se vyvarovat v emailovém marketingu.
Zapomeňte na rozesílání z freemailové adresy, pokud nechcete být zbytečně penalizováni od antispamových filtrů. Rovněž nepoužívejte adresu, na kterou nelze odpovědět, nebo která dokonce neexistuje.
V předmětu se vyvarujte používání pouze velkých písmen (NÁŠ NEWSLETTER), ani nepoužívejte otazník a vykřičník v jednom předmětu (Chcete? Máme!). Příjemce tím ani zdaleka neupoutáte, zato schytáte velkou penalizaci antispamovými filtry. Rovněž zapomeňte na nic neříkající předmět – potřebujete přeci příjemce nalákat k tomu, aby e-mail otevřeli.
Zapomeňte na strohý e-mail s odkazováním příjemce na přílohu, kde se konečně může dočíst, co že mu to chcete sdělit. Takovýto e-mail nejenže příjemci vůbec nemusí dorazit kvůli limitům poštovního klienta, ale především je jeho efekt nulový.
Nespoléhejte se na slepé posílání objemu, který vyvolá efekt. Důsledné sledování úspěšnosti e-mailů, doručitelných adres, vlivu copywritingu, vzhledu a barevnosti odkazů a aktivních prvků ve skutečnosti přinese vyšší úspěšnost než neplánované posílání záplavy mailů. Měřit, měřit a měřit, o tom to je.
Sdělení musí být srozumitelné a čitelné jak v html, tak v prosté verzi textu, na počítači i na mobilu. Zapomeňte na obrázky bez alternativních popisků (které se zobrazují při jejich nenačtení) a s obrázky vůbec zkuste šetřit. Vše podstatné musí fungovat bez obrázků. Ani to nepřehánějte s formátováním, protože méně je někdy více – a ChAoS vÁm NiKdO čÍsT nEbUdE.
Nemystifikujte příjemce, obrátí se to proti vám. Nepište do e-mailového sdělení něco, co není pravda, co už neplatí. Zapomeňte na nepřesné či dokonce lživé ceny či údaje. Příjemce to pozná. Je sice možné, že na takový e-mail zareaguje, ale bude to poprvé a naposledy
Nezapomínejte do zpráv vkládat odkazy – a to živé a platné. Žádnému příjemci se nebude chtít odkaz kopírovat do prohlížeče, aby zjistil, kam ho chcete odkázat a zároveň ho odradí, když na odkazu nenalezne to, co mu slibujete.
Neposílejte e-mailem obchodní sdělení těm příjemcům, kteří vám k tomu nedali předem prokazatelný souhlas, nebo se odhlásili. Kromě toho, že byste se tímto jednáním dostali do křížku se zákonem, si můžete snadno vytvořit velmi špatnou reputaci, která vám rozhodně žádné ovoce nepřinese.
Nesnažte se příjemce udusit pod návalem zpráv, které mu zasíláte. Neočekávejte, že když na včerejší zprávu příjemce nezareagoval, že na ni zareaguje dnes, když mu ji pošlete znovu. Neposílejte e-mailové sdělení jen kvůli tomu, „aby řeč nestála“. Nemáte aktuálně co sdělit? Tak počkejte, až bude co, a neriskujte, že zahlcením obsahově prázdnými zprávami zbytečně přijdete o zákazníka
Nezapomínejte do zpráv vkládat odkaz pro odhlášení, neschovávejte ho a ani nedělejte příjemci z odhlášení noční můru tím, že se mu budete snažit odhlášení znemožnit sáhodlouhým procesem a hromadou formulářů, které musí vyplňovat. Příjemce má na odhlášení ze zákona právo, tak mu jej neberte – ublížíte jen sami sobě.
Jednou z novinek obsažených v systému Windows 11 22H2 je možnost lépe si přizpůsobit nabídku…
Mikrofon svého počítače, tedy většinou notebooku, můžete využít pro mnoho činností. Pokud…
Ať už jde o hardwarovou závadu nebo chyby softwarových aktualizací, k pádům Windows a…
Pokud systém Windows 11 náhle přestane rozpoznávat Bluetooth zařízení, může to mít různé…
Lidé, kteří mají srdeční implantáty, by si měli dávat pozor na různá nositelná chytrá…
Cestování časem lidstvo fascinovalo od pradávna. Nedá spát ani vědcům, kteří v posledních…
Mnoho kategorií výrobků, včetně televizorů, chytrých telefonů a tabletů, by měli být výrobci…
V první prodejně Coop v Berouně byla nasazena umělá inteligence. Má zajistit efektivnější…