Menu

Dlouhá výdrž v lehkém provedení

23.04.2019 08:09 | Milan Loucký + Přidat komentář
Dlouhá výdrž v lehkém provedení

Dlouhá výdrž v lehkém provedení | foto: CHIP

Řada TravelMate P6 od Aceru dostala posilu. Tenký, lehký a odolný podnikový Windows 10 Pro notebook navržený pro profesionály, kteří často cestují nebo pracují v oboru.

Je robustní a výkonný s až 20hodinovou výdrží na baterii a postavený tak, aby vydržel život na cestách a zvládl vysokou pracovní zátěž. Acer TravelMate P614-51 se může pochlubit tělem z hořčíko-hliníkové slitiny prvotřídní kvality, která je odolnější a lehčí než standardní hliníkové slitiny se stejnou tloušťkou. To také dává notebooku elegantní a moderní vzhled. TravelMate P614-51 váží pouhých 1,1 kg a má tloušťku jen 16,6 mm, je tak snadné si jej s sebou vzít na cesty. Díky až 20hodinové výdrži na baterii mohou uživatelé zůstat produktivní i na transkontinentálních letech nebo pracovat dva dny na cestách bez nutnosti dobíjení. Tento výkonný notebook se také dokáže nabít až na 50 % kapacity baterie pod 45 minut.

Výkonné Windows 10 Pro notebooky Acer TravelMate P614-51 jsou vybaveny procesory až Intel Core i7 osmé generace, až 24 GB paměti DDR4, až grafikou Nvidia GeForce MX250 a až 1TB rychlým Gen 3 x4 PCIe SSD využívajícím technologii NVMe. TravelMate P614-51 usnadňuje sdílení a spolupráci díky pantům, umožňujícím otevření víka až do úhlu 180°, položený displej tak lze sdílet s ostatními.

14" Full HD (1 920 × 1 080 px) IPS displej notebooku poskytuje přesné barvy se 170° širokými pozorovacími úhly. Plnohodnotně velká podsvícená klávesnice umožňuje psaní v místech s nedostatečným osvětlením. Touchpad Corning Gorilla Glass NBT je odolný vůči poškození a umožňuje precizní ovládání pomocí gest a posouvání. V porovnání s tradičním mylarem je sklo Corning Gorilla Glass tvrdší, odolnější vůči škrábancům a snadněji se čistí.

TravelMate P614-51 nabízí certifikaci Skype for Business a díky čtyřem mikrofonům, které zachytí vokály až do vzdálenosti dvou metrů, přináší obrazově a zvykově čisté videokonference. Uživatelé mohou pro organizaci času, přehrávání hudby a správu domova na dálku využívat osobní digitální asistentku Cortana.

TravelMate P614-51 byl navržen tak, aby vydržel rány a nárazy při letištních bezpečnostních kontrolách, náhodných pádech a jiných nehodách. Splňuje standardy MIL-STD 810G2, 810F, soubory norem americké armády, které definují odolnost širokého spektra produktů. Testování probíhá podle přísných postupů a zahrnuje například pádovou zkoušku v podobě 26 pádů z výšky přibližně 122 cm na různé části rámu — dopadovou plochou je 5 cm silná překližka položená na betonu. Jiné testy pak ověřují odolnost notebooku vůči dešti, vlhkosti a extrémním teplotám.

Notebook s Windows 10 Pro nabízí bezpečnostní funkce pro ochranu dat. Uživatelé se mohou prostřednictvím Windows Hello přihlásit ať už otiskem prstu díky čtečce integrované v zapínacím tlačítku, nebo přes IR kameru využívající biometrické rozpoznávání obličeje. Když není webová kamera zapotřebí, lze ji pro větší pocit bezpečí zaslepit. Integrovaný čip Trusted Platform Module (TPM) 2.0 pak poskytuje hardwarovou ochranu hesel a šifrovacích klíčů. Předinstalovaný software Acer ProShield obsahuje sadu nástrojů pro zabezpečení a správu, které pomáhají ochránit citlivá data, zatímco Acer Office Management umožňuje odborníkům v oblasti IT nasazovat zásady zabezpečení a monitorovat aktiva z jediného rozhraní. Funkce Intel vPro, která je u vybraných modelů k dispozici jako volitelný doplněk, zpřísňuje zabezpečení další vrstvou ochrany a současně šetří čas i peníze díky možnostem efektivní vzdálené správy.

Ve spojení lze zůstat díky vysokorychlostnímu bezdrátovému 4G LTE připojení s pomocí eSIM a Wi-Fi technologii 2x2 MU-MIMO. Intel Thunderbolt 3 poskytuje rychlé až 40Gb/s přenosy mezi zařízeními připojenými prostřednictvím portu USB typ C. Uživatelé mohou připojit kabel z portu USB 3.1 Gen 2 typ C do zařízení podporujícího Thunderbolt 3 a získat tak čtyřikrát vyšší přenosovou rychlost a dvakrát vyšší propustnost pro video, zatímco je možné prostřednictvím tohoto portu notebook i nabíjet a nechybí ani podpora pro až 8K monitory/televizory. Mezi ostatní výbavu patří čtečky karet MicroSD a SmartCard , nebo NFC4 (Near Field Communication) pro sdílení obsahu či provádění mobilních plateb.

Volitelná dokovací stanice Acer USB Type-C Dock II prostřednictvím portu USB typ C rozšiřuje pracovní prostor a splňuje požadavky na produktivní práci se 4K UHD videem, daty a nechybí ani klasické kabelové připojení k síti, zatímco zajišťuje stabilní napájení notebooku. Tato dokovací stanice také poskytuje porty USB 3.1 typ A a typ C, DisplayPort, HDMI, možnost audio vstupu/výstupu a podporu pro připojení až tří 4K monitorů.

Notebook Acer TravelMate P614-51 bude v oblasti EMEA k dispozici v červnu za cenu od 1249 €.

 

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení