Menu

DLP Full HD projektor Benq W1200

13.04.2011 09:47 | Redakce Chip + Přidat komentář
DLP Full HD projektor Benq W1200

DLP Full HD projektor Benq W1200 | foto: CHIP

Společnost BenQ uvedla v podobě modelu W1200 nový přírůstek do řady domácích DLP projektorů. Je určen pro domácí uživatele, kteří chtějí pořídit za rozumné peníze projektor s plným HD rozlišením, nadstandardním barevným podáním a dobrým zvukem.

1080p Full HD projektor pro domácí kino je vybaven DLP technologií od Texas Instruments, která mu zajišťuje dosažení kvalitních barev a detailů, vysokého jasu a vysokého kontrastního poměru. Model W1200 obsahuje podle výrobce kolekci profesionálních funkcí a doplňků nejvyšší třídy. Ta zahrnuje technologii interpolace snímků, optimalizovaný Full HD optický systém a ISFccc certifikaci. Nechybí ale ani rozšíření barevné škály z běžných 72% na 85%, pokročilá správa barev a 20W SRS WOW HDM prostorový zvuk.

W1200 využívá nejnovější projekční technologie v kombinaci s interpolací snímků, přičemž právě díky tomu je schopen nabídnout vynikající standard pro sledování domácího kina s ultra-jemnou a plynulou obrazovou kvalitou. Díky tomu, že v útrobách BenQ W1200 sídlí  DLP zázemí od Texas Instruments, je novinka schopna nabídnout rozlišení Full HD 1080p, plně 10bitové zpracování obrazu, vysoký kontrastní poměr 5000:1, vylepšený jas 1800 ANSI lumenů a optimalizovaný Full HD optický systém.

BenQ u modelu W1200 přichází s funkcemi optimalizace obrazu, které jsou jinak dostupné pouze v těch nejluxusnějších AV projektorech. Mimo technologie interpolace snímků, která eliminuje výskyt pohybových efektů a vibrací pro zjemnění rychlých změn obrazu ve sportovních a akčních scénách, je tu i pokročilá technologie vrstev barevného kolečka, jež zlepšuje sytost barev. Ta u tohoto modelu dosahuje celých 85% barevné škály NTSC.

Certifikace ISFccc opravňuje W1200 k získání prestižní servisní asistence ISFccc pro profesionální kalibraci od Imaging Science Foundation. Tato možnost slouží náročným zákazníkům k optimalizaci výkonu přímo pro jejich domácí prostředí. Pokud však dáváte přednost vlastnímu nastavení, možnosti nastavení projektoru v oblasti správy barev vám umožní jemné ladění odstínů podle vámi preferované úrovně kontrastu, jasu, teploty barev, gama a vyvážení bílé. Doporučená koncová cena byla stanovena na 26 990 Kč.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení