Menu

Dokovací stanice Thunderbolt Express připojí všechny periferie jedním kabelem

19.01.2012 13:53 | Redakce Chip + Přidat komentář
Dokovací stanice Thunderbolt Express připojí všechny periferie jedním kabelem

Dokovací stanice Thunderbolt Express připojí všechny periferie jedním kabelem | foto: CHIP

Firma Belkin připravuje novou dokovací stanici Thunderbolt Express, kterou předváděla na výstavě CES. Stanice umožní uživatelům počítačů Macbook a ultrabook připojení všech počítačovým periferií jediným kabelem.

Dokovací stanice umožňuje připojit několik zařízení USB současně, sledovat filmy v rozlišení Full HD 1080p na externím zobrazovacím zařízení, přenášet velké objemy dat během několika sekund a sledovat online obsah přes gigabitový ethernet.
Jedním kabelem Thunderbolt tak bude možné k notebooku připojit například monitor, tiskárnu, externí disk, myš, vysokorychlostní internet a další zařízení. Stanice zahrnuje tři porty USB 2.0, jeden port Firewire 800, jeden port HDMI, jeden zvukový port 3,5 mm, jeden gigabitový ethernetový port a dva porty Thunderbolt (jeden odchozí a jeden příchozí), který umožňuje zřetězit další kompatibilní zařízení Thunderbolt. Využívá technologii Thunderbolt pro přenos dat rychlostí až 10 Gb/s v obou směrech.
Dokovací stanice Belkin Thunderbolt se na podzim 2012 objeví u velkých prodejců v celé Evropě. Cena zatím nebyla zveřejněna.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení