Menu

Dostupné chytré hodinky ALCATEL ONETOUCH

06.01.2015 09:58 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Dostupné chytré hodinky ALCATEL ONETOUCH

Dostupné chytré hodinky ALCATEL ONETOUCH | foto: CHIP

ALCATEL ONETOUCH představil na veletrhu CES v Las Vegas chytré hodinky WATCH, které nabídnou zajímavý design a příznivou cenu. WATCH mají tradiční vzhled hodinek a nabízí spoustu chytrých funkcí. Cena hodinek je 2 790 Kč.

watch-1-nahled Novinka bude kompatibilní se smartphony s operačními systémy Android i iOS a kromě zobrazování aktuálního času zvládne také příjem notifikací, ovládání multimédií nebo měření fitness aktivit. Dlouhá výdrž baterie spolu se zabudovaným USB konektorem umožní mít na zápěstí k dispozici chytrého pomocníka.

Místo ciferníku najdete na přední straně 1,22palcový kulatý displej. Uvnitř se skrývají všechny funkce, které od chytrých hodinek očekáváte – měření tepu, spánku, pohybu a spárování se smartphonem. WATCH se dostanou na trh v několika variantách – ve sportovní červenočerné, v celobílé určené zejména ženám, klasické chromově šedé a kovově bílé.

Chytré hodinky jsou vybaveny několika senzory, které sledují a zaznamenávají fyzickou aktivitu uživatele. Senzor srdečního tepu se nachází na vnitřní straně hodinek. Nechybí ani akcelerometr, gyroskop, výškoměr a elektronický kompas. Díky těmto čidlům můžete měřit svůj spánkový cyklus, uběhnutou vzdálenost nebo spálené kalorie. Přímo na hodinkách pak můžete sledovat dosažené úspěchy v rámci přehledu fyzické aktivity.

watch-3-nahled

Jakmile připojíte chytré hodinky ke smartphonu, budete moci dostávat na své zápěstí upozornění na hovory a zprávy, ale také aktualizace dění na sociálních sítích. Pokud se hodinky ztratí z dosahu bezdrátového připojení Bluetooth vašeho telefonu, diskrétně vás na to upozorní vibracemi. Dotykem displeje WATCH aktivujete dálkové ovládání multimédií. Můžete přepínat hudbu, zmáčkout na dálku spoušť fotoaparátu v telefonu nebo nechat smartphone nahlas vyzvánět, když ho zrovna nemůžete najít.

WATCH jsou kompatibilní se smartphony ALCATEL ONETOUCH řad HERO, IDOL a POP, stejně jako se všemi ostatními telefony, které využívají operační systémy Android 4.3 a vyšší, případně iOS 7 a vyšší. Jsou odolné vůči prachu a vodě (IP67). Zásadní pro každodenní používání chytrých hodinek je výdrž baterie s kapacitou 210 mAh, která je u tohoto modelu nadstandardní – až pět dní. Chytrým doplňkem je pak USB konektor pro dobíjení zabudovaný do pásku hodinek, takže odpadá nutnost nosit s sebou nabíjecí základnu.

WATCH se budou prodávat ve čtyřech různých variantách, které se liší použitými materiály. Hodinky budou dostupné na českém a slovenském trhu od jara letošního roku za 2 790 Kč, resp. 99 euro s DPH.

watch-nahled

Technické parametry ALCATEL ONETOUCH WATCH

 • Rozměry: 10,5×41,8×3,5 mm
 • Šířka pásku: 20 mm
 • Displej: 1,22 palců, 262 tisíc barev
 • Konektivita: Bluetooth 4.0
 • Chipset: : STM429
 • Baterie: 210 mAh
 • Pohotovostní doba: 2–5 dní
 • Doba nabíjení: 1 h
 • Funkce: Akcelerometr, gyroskop, výškoměr, senzor srdečního tepu, e-kompas, NFC, vibrace, voděodolnost (IP67)
 • Kompatibilita: WATCH jsou kompatibilní se všemi zařízeními s operačními systémy Android 4.3 a iOS 7 a vyššími
 • Kompatibilní modely telefonů ALCATEL ONETOUCH, HERO 2, IDOL X+, IDOL 2 MINI S, řada POP D, řada POP S, řada POP 2

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení