Menu

Dostupnost zboží? Stále velký problém

29.09.2011 10:03 | Redakce Chip + Přidat komentář
Dostupnost zboží? Stále velký problém

Dostupnost zboží? Stále velký problém | foto: CHIP

Mezi nejčastěji diskutované nešvary, které souvisí s nákupem zboží po internetu, patří v poslední době zavádějící informace prodejců ohledně skladovosti zboží a jeho očekávaném doručení zákazníkovi.

Asociace pro elektronickou komerci (zkr. APEK) proto připravila nejen pro své členy, ale i pro ostatní e-obchodníky, tzv. „Kodex terminologie lhůt dodání.“ Tento Kodex by měl obchodníkům na internetu sloužit jako návod, jakým způsobem spotřebitele informovat a získat si tak jeho důvěru. Kodex byl vytvořen s ohledem na současnou situaci, kdy obchodníci uvádí téměř veškeré zboží skladem, ať už se zmíněný „sklad“ nachází kdekoli (nejčastěji u dodavatele).

Seznam obchodníků, kteří se přihlásí k užívání kodexu a terminologii budou aplikovat na své e-shopy zveřejní Asociace na svých webových stránkách. Zároveň obchodník obdrží logo, které bude deklarovat, že prodejce používá Terminologii lhůt dodání APEK.

Sjednocení terminologie, kterou internetoví obchodníci při nabízení svého zboží používají, tak přinese výhody všem stranám.

Hlavním cílem asociace je připravit pro zákazníky jasně čitelné informace, které budou prodejci schopni dodržet.

APEK nabízí svým členům i nečlenům Kodex terminologie lhůt dodání  ke stažení na stránkách Asociace.

Kodex terminologie lhůt dodání: stáhnout kodex

Zdroj: Svět hostingu a APEK

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení