Menu

Download z YouTube v Chrome bezplatným nástrojem

24.06.2020 08:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Download z YouTube v Chrome bezplatným nástrojem

Download z YouTube v Chrome bezplatným nástrojem | foto: CHIP

V prohlížeči Firefox i dalších lze videa z YouTube stahovat několika kliknutími přímo do browseru. U Chrome to není tak snadné, protože Google má proti downloadu videí přísná opatření.

Kdo si už čas od času nějaké video z YouTube nenahrál, aby si ho mohl v klidu prohlédnout později? Uživatelé prohlížečů mimo svět Chrome to mohli pomocí užitečných rozšíření dělat přímo v browseru už několik let. Ti, kdo používají prohlížeč od Google, to ale tak snadné nemají. V internetovém obchodu s rozšířeními pro Chrome se downloadery příliš dlouho neohřejí, protože Google proti takovým nástrojům postupuje poměrně přísně.

Jaké jsou tedy možnosti? Většinou uživatelům nezbude, než použít řešení jako například YouTube-DLG a zkopírovat URL zvoleného videa přímo do nástroje. Stahování přímo do prohlížeče je samozřejmě mnohem rychlejší, zvlášť pokud se jedná o jednotlivá videa. Komfortní řešení v tomto ohledu nabízí RealNetworks prostřednictvím nástroje RealDownloader.

Stáhněte si: RealPlayer

realdownloader-logo

RealPlayer 18.1.20

CHIP hodnotí Dobrý

Nástroj lze integrovat do různých prohlížečů a umožňuje zdarma stahovat videa z internetu.

Stáhněte si

 

Výhody
umožňuje stahování videí z YouTube v Chromu
obsahuje doplňkové funkce, např. střih videa
Nevýhody
obsahuje reklamy
omezená rychlost stahování

Omezovač hraček Google: doplňky pro stahování jsou blokovány

Důvod problému s blokací stahování z YouTube je obecně známý: YouTube patří do skupiny aktivit Google. Je proto v zájmu mateřské firmy chránit svou vlastní videoplatformu a stahování videí z YouYube zabránit.

To samozřejmě není úplně možné, ale Google to přinejmenším uživatelům svých služeb komplikuje a pravidelně odstraňuje veškeré doplňky pro prohlížeč, které by to umožňovaly. Kromě chybějících nástrojů v prohlížeči neexistuje ani v oficiálním obchodu Play pro Android žádný nástroj pro stahování videí z YouTube.

RealDownloader: lze použít bezplatný nástroj

raldownloader10

Jak používat RealDownloader pro stahování videí z YouTube přímo do prohlížeče.

Výrobce RealNetworks nabízí svůj nástroj RealPlayer k bezplatnému stažení už téměř dvě desetiletí. Po dlouhou dobu byl přehrávač médií také standardní výbavou PC s Windows, svou atraktivitu ale v poslední době postupně ztrácel. Uživatelé prohlížeče Chrome by ale nástroji měli věnovat svou pozornost. Moc se neví, že právě RealPlayer obsahuje bezplatný RealDownloader, který umožní stahovat YouTube videa přímo do prohlížeče.

Downloader se nenápadně skryje v horním okraji Google Chrome. Pokud nyní jeho prostřednictvím zobrazíte jakékoliv video na YouTube, zobrazí se malý modrý widget pro stažení. Kliknutím jej můžete otevřít, stahování zahájit a uložit video ve zvolené kvalitě na svůj pevný disk. Praktickou doplňkovou funkcí programu je možnost extrakce zvukové stopy z videa ve formátu MP3. Kromě toho lze videoklipy přímo v programu bez velkého úsilí i oříznout.

Aby bylo možné tyto funkce použít, provádí RealPlaer některé procesy na pozadí. Jakmile Chrome zobrazí video, je nástrojem rozpoznáno a nabídne se možnost jeho stažení. Na rozdíl od běžných doplňků pro prohlížeče není tento program implementován přímo v prohlížeči, ale běží na uživatelově PC nebo notebooku jako externí program.

RealDownload je užitečný, ale trochu si s námi pohrává

Program RealDownloader není ale úplně dokonalý – alespoň co se týče bezplatné verze. Uživatelé se musí připravit na několik omezení, pokud chtějí použít freewarovou verzi. Pouze ti, kdo zaplatí za prémiovou verzi ca 1200 Kč, získají software bez reklamního banneru a budou moci stahovat videa v rozlišení 4K. Navíc je u bezplatné verze omezena rychlost stahování na 5 Mbit/s.

Celkově ale RealDownaloader působí dobrým dojmem. Přestože bezplatná verze má svá omezení a reklama se může stát otravnou, freeware nabízí pro všechny uživatele Chromu rozhodující výhodu.

mohlo by vás také zajímat: Microsoft řeší velký problém Chrome, protože Google to nemůže udělat sám

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  YouTube

  Ahoj všichni já sem si našel na internetu protože já nemám YouTube tak jsem si našel na internetu : sleduj videa jak YouTube

  Reagovat na komentář

  Stahování videa

  Nejlepší <a href=„https:/­/poslouchejto­.cz/stahovani-z-youtube/“>Stahování z Youtube</a>

  Reagovat na komentář

  Narozeniny jsem 2009

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení