Menu

Dropbox: služba cloudového úložiště získává nové funkce

13.08.2020 12:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Dropbox: služba cloudového úložiště získává nové funkce

Dropbox: služba cloudového úložiště získává nové funkce | foto: CHIP

Oblíbené cloudové úložiště, Dropbox, má pro své uživatele novinky. Kromě tmavého režimu se v aplikaci objevují dvě praktické funkce. Zatím ale nejsou k dispozici všem uživatelům.

Ve službě cloudového úložiště Dropbox je k dispozici několik inovací. Aplikaci lze provozovat ve tmavém režimu, ale pro tuto chvíli podle informací od výrobce pouze na zařízeních s iOS. Tmavý režim pro smartphony běžící na Androidu by měl následovat v několika příštích měsících.

Nové funkce Dropboxu

dropbox

Oblíbené cloudové úložiště, Dropbox, bylo rozšířeno o několik funkcí. Jen prozatím nejsou k dispozici všem uživatelům. | Zdroj: CHIP screenshot

Dropbox Transfer
Funkce "Přenos" je v Dropboxu zatím jen pro uživatele iPhonu. Jejím prostřednictvím mohou uživatelé základního účtu posílat soubory až do velikosti 100 MB. S dražším prémiovým účtem to jde se soubory až do 100 GB. Příjemce souboru nemusí nutně mít účet Dropbox. Později by se této možnosti mohli dočkat i uživatelé platformy Android a bezplatných účtů.

Vyhledávání obrázků na Dropboxu
Další novou funkcí je možnost vyhledávání obrázků. Zákazníci s účty Plus, Business, Enterprise a Education mohou nyní také vyhledávat obrázky pomocí klíčových slov, která se neobjevují v názvech obrázků.

Dropbox pro Android

dropbox-logo

Dropbox APK - Android App 97.1.2

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Nejnovější aplikaci Dropbox pro Android si můžete stáhnout jako soubor APK.

Stáhněte si

Dropbox: dvě nové funkce spuštěny

Dropbox Password
V nové verzi aplikace Dropbox bude možné spravovat a šifrovat hesla. Tato funkce bude v aplikaci pro Dropbox pod názvem Vault/Trezor k dispozici v příštích několika měsících. Do té doby mohou uživatelé systému Android a iOS, kteří by chtěli tuto možnost využívat hned, instalovat verzi Early Access.

Dropbox Scan
V tomto případě je název funkce všeříkající – prozatím ovšem pouze pro uživatele platformy Apple. Pomocí Dropbox Scan můžete skenovat soubory, upravovat je a poté je ukládat a odesílat ve formátu PDF.

mohlo by vás také zajímat: malá aplikace oznámí, pokud některá z aplikací na smartphonu používá fotoaparát nebo mikrofon

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.