Menu

Dva monitory AOC od studia F. A. Porsche

10.04.2019 17:00 | Milan Loucký + Přidat komentář
Dva monitory AOC od studia F. A. Porsche

Dva monitory AOC od studia F. A. Porsche | foto: CHIP

Design by Studio F. A. Porsche je synonymem sofistikovaného a rafinovaného designu na celém světě a společnost AOC uvádí na trh dva nové monitory, navržené právě tímto studiem.

Prvním je vítěz prestižní ceny Red Dot Design, model U32U1. Jedná se o 31,5" prémiový byznys monitor s 4K rozlišením a technologií VESA DisplayHDR600. Doplňuje ho 27" QHD monitor, určený pro domácí uživatele, kteří si potrpí na světový design.

Jak lidé mění své vnímání práce a soukromého života, začínají zpochybňovat přísné dělení produktů na pracovní nástroje a zařízení pro domácí použití. Model U32U1 právě toto odráží. Míří na uživatele s vysokými estetickými nároky a staví na trendech tvorby klasického nábytku. Jeho trojramenný kovový stojan mu dodává vizuální lehkost a dovoluje monitoru vyniknout v jakémkoli prostředí.

Nový model nabízí kompletně bezrámečkový panel, který sedí na výškově nastavitelném (120 mm) lesklém železném tripodu. Hliníková záda vytvářejí kontrast s tmavými zády monitoru. Skutečnou funkční novinkou je, že řídící jednotka zůstává ve stejné poloze, i když monitor otočíte o 90 stupňů do polohy pivot. Pro vyšší flexibilitu je monitor vybaven VESA držákem pro namontování na zeď.

Velký 31,5" (80 cm) IPS panel nabízí 4K UHD rozlišení 3840 x 2160 bodů. Model AOC U32U1 je certifikován pro standardy VESA DisplayHDR600 a HDR 10, díky čemu nabízí 10bitovou hloubku barev a 1,07 mld. odstínů barev. Monitor pokrývá 90 % DCI-P3 barevného pole. Ideálně se tak hodí pro fotografy, video producenty a designéry.

Mimo běžné konektory HDMI 1.4 a DisplayPort 1.2 nabízí tento model i HDMI 2.0 a USB-C konektory. Navíc pak ještě USB 3.1 hub. USB-C nabízí rychlý přenos dat a zároveň dokáže nabíjet připojený notebook až 65 W.

Asymetrický stojan modelu Q27T1 navazuje na designovou linii jeho předchůdce. Zaujme svým vzezřením, ale i logikou s jakou jeho přesné umístění vyvažuje hmotnost celého panelu. Podobně jako moderní socha je i tento stojan důkazem sofistikované inženýrské práce. Ze tří stran bezrámečkový design, skryté vstupní porty a minimalistické provedení celého panelu jen podtrhují jeho originalitu.

Antiglare IPS panel modelu AOC Q27T1 nabízí vynikající obraz, díky jeho Quad HD rozlišení 2560 x 1440 bodů, širokým pozorovacím úhlům a reálnému podání barev. Model Q27T1 je prvním monitorem z nové série AOC T1. Nabízí široký barevný gamut, pokrývající 90 % NTSC barevného pole. Pro maximální konektivitu je vybaven dvěma HDMI porty a jedním DisplayPortem.

Model AOC Q27T1 bude na trhu dostupný v červenci 2019 za doporučenou maloobchodní cenu 7909 Kč (309 euro) a model U32U1 pak bude následovat v průběhu roku.

 

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení