Menu

ESET NOD32 Antivirus uspěl v testu systémových nároků

17.06.2014 20:40 | Karel Kovar + Přidat komentář
ESET NOD32 Antivirus uspěl v testu systémových nároků

ESET NOD32 Antivirus uspěl v testu systémových nároků | foto: CHIP

Podle testu PC Mark, který je všeobecně uznávaným standardem pro měření výkonu počítačů, má řešení ESET NOD32 Antivirus verze 7.0 nejnižší dopad na běh počítače ze všech dvaceti testovaných antivirů.

Test PC Mark byl klíčovou součástí testů systémových nároků, které pro dvacítku bezpečnostních řešení provedla respektovaná organizace Anti-Virus Comparative. Test spočíval v porovnání výkonnosti „čistého“ počítače s výkonností téhož počítače, na němž běží testované bezpečnostní řešení (ve standardním nastavení). Výkonnosti „čistého“ počítače přiřadili testeři AV-Comparatives hodnotu 100 bodů a za ním seřadili testovaná řešení podle toho, jakou výkonnost vykázal jimi zatížený počítač. Ukázalo se, že běžící antivir ESET NOD32 Antivirus snížil výkonnost počítače nejméně ze všech testovaných produktů, a sice o jediný bod.

Za řešením ESET NOD32 Antivirus verze 7.0 se na druhém místě seřadila hned šestice řešení se shodným výsledkem 98,8 bodu; jejich dopad na výkonnost počítače byl tedy o dvě desetiny bodu větší než u řešení ESET NOD32 Antivirus. V abecedním pořadí to jsou Avast, Baidu, Bitdefender, F-Secure, Kaspersky lab a Sophos.

„Jsme rádi, že řešení ESET se v testu PC Mark ukázalo jako vůbec nejlepší. Dopad na systémové nároky je pro výběr bezpečnostního řešení významným kritériem. Když bezpečnostní řešení příliš zpomaluje počítač, uživatelé ho často vypnou a nechají počítač nechráněný. V případě řešení ESET k tomu vůbec nemají důvod – i to je důvod, proč je legendární technologie NOD32 tak populární,“ říká Petr Šnajdr, bezpečnostní expert ESET software.

Výsledky testů laboratoří Anti-Virus Comparative jsou k dispozici na
 http://www.av-comparatives.org/…mance-tests/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Abych pravdu řekl, neznám nikoho kdo by používal Comodo. Mám za to, že tahle firma byla v kurzu v období SW firewallů, ale z hlediska bezpečnosti je už imho out. V posledním testu od AV Test skončil ve druhé desítce a dlouhodbě má problémy s použitelností – především velkou mírou falešných poplachů a neoprávněných blokování korektních instalací.

    Reagovat na komentář

    Nechápu proč v těchhle testech chybí dost rozšířený produkt Comodo.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení