Menu

Eset pro vývojáře: sada Secure Authentication

17.04.2014 16:11 | Karel Kovar + Přidat komentář
Eset pro vývojáře: sada Secure Authentication

Eset pro vývojáře: sada Secure Authentication | foto: CHIP

ESET uvolňuje vývojářskou sadu pro řešení ESET Secure Authentication, která rozšiřuje použitelnost moderního řešení pro dvoufaktorovou autentizaci.

Společnost ESET zásadně rozšířila použitelnost autentizačního řešení ESET Secure Authentication. Nabízí systémovým architektům a vývojářům možnost integrovat toto moderní zabezpečení přístupu k datům a systémům také do prostředí, v němž není k dispozici Active Directory společnosti Microsoft. Tuto možnost dává vývojářská sada (SDK – Software Development Kit) pro programovací jazyky .NET, PHP a Java; ve všech případech ESET nabízí také návody jak pro vývoj, tak pro nasazení, a příklady použitelného kódu. Řešení ESET Secure Authentication může být nasazeno třemi způsoby. Nativně podporuje Outlook Web Access/App pro Microsoft Exchange 2007, 2010 a 2013, Microsoft SharePoint a Microsoft Dynamics CRM, a také a webové aplikace jako je Exchange Control Panel (2010) a Exchange Administration Centre (2013). Díky přítomnosti rozhraní API je možné řešení ESET Secure Authentication jednoduše integrovat do existujícího autentizačního systému,využívajícího Active Directory společnosti Microsoft. Konečně, díky vývojářské sadě (SDK) je možné řešení ESET Secure Authentication implementovat do libovolného vlastního systému, tedy bez potřeby použití Active Directory.

O řešení ESET Secure Authentication

Jde o řešení pro tzv. dvoufaktorovou autentizaci, fungující na bázi jednorázového hesla. Tradiční zabezpečení heslem je tedy posíleno o druhé heslo, vygenerované zabezpečenou aplikací na mobilním telefonu (event. tabletu) uživatele. ESET Secure Authentication je jednoduše nasaditelné (standardní nasazení je možné kompletně – na serverové i klientské straně – realizovat do deseti minut) a uživatelsky přátelské. Jeho výhodou je, že nevyžaduje používání hardwarového tokenu, ale umožňuje využít existující infrastrukturu – smartphone. V případě, že uživatel nedisponuje chytrým telefonem, je standardně k dispozici alternativní způsob zabezpečení jednorázovým heslem: heslo se vygeneruje na serveru a je uživateli doručeno jako SMS.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení