Menu

Fortinet: nové řadiče pro poskytování aplikací

04.04.2014 12:44 | Karel Kovar + Přidat komentář
Fortinet: nové řadiče pro poskytování aplikací

Fortinet: nové řadiče pro poskytování aplikací | foto: CHIP

Novinka od firmy Fortinet: Aktualizovaný systém FortiADC OS nabízí podporu pro IP reputaci a virtuální domény.

Společnost Fortinet oznámila tři nové řadiče pro poskytování aplikací (application delivery controller, ADC). Tyto produkty jsou určeny pro podniková datová centra a poskytovatele řízených služeb. Umožňují škálovatelnost a dostupnost internetových aplikací, ať už jsou implementovány v rámci jednoho nebo více datových center. Zařízení FortiADC-1500D, FortiADC-2000D a FortiADC-4000D představují rozšíření produktové řady ADC společnosti Fortinet.

Nové produkty FortiADC poskytují vynikající výkon díky implementaci vyvažování zátěže (Global Server Load Balancing – rozdělení provozu mezi různé geografické lokality; Link Load Balancing – rozdělení provozu mezi více poskytovatelů). Používají hardwarovou akceleraci pro protokol SSL, což je důležitá funkce, protože objem přenosů přes tento zabezpečený protokol neustále roste.

Společnost Fortinet rovněž oznámila aktualizaci svého operačního systému FortiADC OS. K hlavním novým funkcím patří IP reputace a podpora pro virtuální domény. Vylepšeno bylo grafické uživatelské rozhraní a podrobněji jsou zaznamenávány protokoly (logy). Služba IP Reputation, která je k dispozici na bázi předplatného, využívá dat z laboratoří FortiGuard Labs a umožňuje zařízením FortiADC zjistit a zablokovat provoz pocházející ze škodlivých zdrojů. Rozšíření této služby i pro zařízení FortiADC odpovídá pokračujícímu úsilí společnosti Fortinet dodávat produkty, které spolu s vysokým výkonem zajistí i maximální zabezpečení.

Zařízení FortiADC dále podporují SSL offloading (šifrování a dešifrování na speciálním prvku, což šetří výkon serveru), nabízejí vestavěný firewall a další bezpečnostní funkce, které konkurenční produkty ADC srovnatelné cenové třídy poskytnout nedokáží.

Podpora pro virtuální domény umožňuje poskytovatelům řízených služeb a velkým podnikům spravovat samostatná virtuální zařízení ADC pomocí jediného fyzického zařízení FortiADC. Tato funkcionalita, která rovněž předčí konkurenci, je k dispozici i v rámci platformy FortiGate společnosti Fortinet.

fortiadc2000d-3-of-5-nahled

FortiADC2000D

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení