Menu

Fotky jako od profesionála: nejlepší foto aplikace pro Android

07.07.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Fotky jako od profesionála: nejlepší foto aplikace pro Android

Fotky jako od profesionála: nejlepší foto aplikace pro Android | foto: Gerd Altmann/Pixabay

Podle testů Chipu nabízí nejlepší fotoaparát v mobilním telefonu Samsung Galaxy S21 Ultra. Správná aplikace ale dokáže vykouzlit zázraky i u jiných modelů.

Fotoaparáty mobilních telefonů jsou mimořádně výkonné a navíc je máme vždy po ruce. Navzdory svým malým rozměrům a mnoha konstrukčním omezením dokáží zejména chytré telefony s více objektivy fotoaparátu už několik let snadno držet krok s profesionálními fotoaparáty. V kombinaci s výkonnými procesory eliminují nejednu slabinu miniaturních čoček, a to i u objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností. Díky tomu lze zachytit v jasných barvách i scény se slabým osvětlením.

Mnoho funkcí pro každodenní použití a inteligentní režimy jsou obvykle už součástí zabudovaných aplikací fotoaparátů výrobců chytrých telefonů. To je i případ vítěze testu Samsung Galaxy S21 Ultra, který sdílí hodnocení za fotoaparát 1.0 s mnohem levnějším Xiaomi Mi 10. Zatímco Xiaomi má za denního světla skutečně navrch, Samsung dokáže zazářit při slabém osvětlení. Uživatelé, kteří chtějí používat noční režim na zařízeních jiných výrobců, však bohužel často zůstanou na holičkách.

Aplikace Fotoaparát Google a její portace na zařízení od jiných výrobců poskytují fotoaparátům smartphonů velkou podporu. Profi funkce a velké množství manuálních nastavení najdete také v aplikacích Open Camera a ProCam X.

Fotoaparát Google: špičkové fotky s jediným objektivem

cameraapps

Vlevo: aplikace fotoaparátu od Samsungu, vpravo aplikace od Google. | Zdroj: Chip

Google si zakládá na aplikaci pro fotoaparát, která dokáže pořídit vynikající snímky i z průměrného hardwaru. Oficiálně je takzvaný Fotoaparát Google dostupný pouze pro smartphony Pixel, ale díky aktivní komunitě nadšenců jej nyní můžete používat i na jiných zařízeních.

Pro milovníky fotografií je atraktivní zejména portrétní režim Fotoaparátu Google. Na rozdíl od svého názvu jej lze použít i pro jiné snímky a poskytuje jemně vykreslené pozadí, které připomíná snímky pořízené zrcadlovkou. Ti, kdo používají portrétní režim pro pořizování selfie, by se měli těšit z ostře vykreslených rysů obličeje a velmi realisticky rozostřeného pozadí.

Kromě běžného režimu fotoaparátu nabízí Fotoaparát Google také tolik oblíbený noční režim. Špatné světelné podmínky často vedou k rozmazaným a zašuměným snímkům, zejména u levných chytrých telefonů. V nočním režimu aplikace snímky navíc doostří a přeexponuje – díky tomu pořídíte dobré snímky i v průběhu večera nebo v noci.

Hardwarové požadavky aplikace Fotoaparát Google jsou poměrně nízké, ale přesto je třeba mít na paměti několik věcí. Podrobně vám vysvětlíme, jak můžete na svém smartphonu zprovoznit aplikaci GCam.

googlecamera-logo

Google camera APK – aplikace pro Android 8.1

CHIP hodnotí Dobrá

Pokud chcete rozšířit oficiální aplikaci fotoaparátu vašeho zařízení s Androidem, lze použít instalační balík APK s dalšími funkcemi.

gcamhub-logo

Google Camera Gcam Hub

CHIP hodnotí Dobrý

Oblíbenou aplikaci Fotoaparát Google/Google Camera lze použít i na jiném zařízení, než je smartphone Pixel. Budete k tomu ale potřebovat instalační sadu APK. Platforma GCam Hub sdružuje mnoho různých verzí programu.

 

Open Camera: komplexní open-source aplikace

opencamera

Open Camera: obrovská nabídka funkcí pro perfektní obrázky. | Zdroj: Open Camera

Open Camera je mezi aplikacemi fotoaparátů klasika. Díky rozsáhlé komunitě a open source vývoji obsahuje mnoho praktických funkcí. Aplikace by mohla být stylovější, ale pod kapotou toho má hodně.

Důležité informace, například kapacita volné paměti v zařízení, se zobrazují přímo. V aplikaci Open Camera můžete ručně nastavit rozlišení, vyvážení bílé, ISO a barevné efekty. Integrovány jsou inteligentní režimy a detekce obličeje, a v případě potřeby lze připnout i zobrazení histogramu.

Pro aplikaci nejsou problémem ani panoramatické snímky a fotografie HDR. Milovníci fotografií jistě ocení možnost přizpůsobení aplikace, takže si ji mohou dokonale nastavit podle svých představ. K dispozici je i dálková spoušť, kterou lze v případě potřeby spustit hlasitým tlesknutím.

opencamera-logo

Open Camera – aplikace pro Android 1.48.3

CHIP hodnotí Dobrá

Bezplatná aplikace "Open Camera" nabízí skvělé funkce pro vylepšení snímků z mobilního telefonu.

ProCam X: placená aplikace je často v akci k bezplatnému stažení

procamx

Placená aplikace ProCam X pro Android nabízí řadu profesionálních funkcí a promění váš telefon ve výkonný digitální fotoaparát. | Zdroj: ProCam X

Aplikace nabízí uživatelům širokou přehlídku funkcí: je možné ručně nastavit hodnoty ISO, upravit rychlost závěrky nebo přesně vyvážit bílou barvu. Nechybí ani režim časosběrného snímání, ochrana proti otřesům a režim rychlého sériového snímání.

Tip: placená verze Pro je často k dispozici ke stažení zdarma v rámci kampaní, o kterých vás v našich příspěvcích informujeme. Pokud si chcete aplikaci vyzkoušet, je k dispozici její bezplatná Lite verze.

procamx-logo

Plná verze: ProCam X - Android App 1.22

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Aplikace pro Android „ProCam X“ promění váš smartphone v takřka profesionální fotoaparát.

 

Aplikace není všechno

Dobrá aplikace fotoaparátu je důležitá, ale není to vše. Momentky mohou být skvělé, ale i krátká příprava může každou fotografii posunout na vyšší úroveň. Věnujte čas fotografování objektu ze správného úhlu a využijte okolí k vytvoření krásné kompozice. Zkontrolujte nastavení a poté zvolte správný fotografický režim, abyste z fotoaparátu telefonu dostali opravdu maximum.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení