Menu

Fotky o vás hodně prozradí: šikovný bezplatný nástroj odstraní skrytá data

14.01.2020 15:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Fotky o vás hodně prozradí: šikovný bezplatný nástroj odstraní skrytá data

Fotky o vás hodně prozradí: šikovný bezplatný nástroj odstraní skrytá data | foto: CHIP

Fotografie obsahují různá metadata, která o uživatelích prozradí více, než si uvědomují.

Exif data mohou být užitečná, ale také představují významné bezpečnostní riziko. Podíváme se, jak se těchto metadat zbavit. Digitální fotoaparáty a chytré telefony do Exif dat automaticky ukládají dodatečné informace o pořízených fotografiích. Kromě doby expozice, identifikace fotografa, použitého zařízení a přesného času a data pořízení fotografie to jsou často i údaje o místě, kde byla fotografie pořízena.

Tato metadata hrají významnou roli v otázkách autorství a autorských práv. Většina sociálních sítí sice Exif data při sdílení ve svých prostředích z fotografií odstraňuje, ale je dost možné, že získané informace nadále využívá. Množství detailů v Exif datech záleží na tom, co je schopné vaše zařízení poskytnout. Pokud pro sdílení nebo ukládání fotografií ale použijete platformu, která Exif data z obrázků neodstraňuje, mohou si je přečíst neoprávnění uživatelé.

exifcleaner-logo
ExifCleaner 2.1.0    
Pomocí bezplatného nástroje ExifCleaner můžete rychle a snadno vymazat metadata vašich fotografií.

 

Vymazání Exif dat pod Windows

exifcleaner1

Pomocí bezplatného nástroje ExifCleaner můžete pomocí několika kliknutí odstranit všechna Exif data z více obrázků.

Exif data si ve Windows jednoduše zobrazíte kliknutím pravým tlačítkem myši na soubor obrázku. Exif Cleaner je skvělou volbou pro odstranění metadat z více fotografií. Jednoduše přetáhnete požadované obrázky do okna programu a vyberete položku "Odstranit" v nabídce "Upravit". Poté program všechna metadata z fotografie smaže.

Pokračování článku

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení