Menu

On-line převod RAW souborů

23.07.2019 11:33 | Pavel Trousil + Přidat komentář
On-line převod RAW souborů

On-line převod RAW souborů | foto: CHIP

Pro převod souborů s fotografiemi ve formátu RAW nepotřebujete speciální nástroje. Můžete to zvládnou i on-line bez instalace jakýchkoli programů.

Fotografování do formátu RAW má řadu výhod. Ze surového formátu fotografií můžete například dostat mnohem víc, než když už jsou převedené do formátu JPEG. Ale má i své nevýhody, které vyplývají z většího objemu dat a také z toho, že RAW fotografie není možné zpracovat ve všech programech. Pokud jste například u cizího počítače, do kterého nemůžete nic instalovat a potřebujete RAW fotografii převést do JPEG k dalšímu zpracování, můžete použít on-line převaděč.

zamzar1-nahled

Otevřete webový nástroj Zamzar a vyberte soubory, které se mají převést pomocí »1 | Add files…« - stačí je i přetáhnout myší. V druhém kroku (»2 | Choose Format«) vyberte, do jakého formátu se mají vybrané soubory převést, tedy například do JPEG. Následně musíte kliknout na »3 | Convert Now« a soubor se převede, což může nějakou dobu trvat. Otevře se další stránka, kde máte možnost pomocí »Download« stáhnout převedený soubor na pevný disk počítače.

zamzar2-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.