Menu
CHIP Speedtest

Funkce mizícího obsahu pro WhatsApp: rozšíření i na přílohy

01.10.2020 12:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Funkce mizícího obsahu pro WhatsApp: rozšíření i na přílohy

Už nějakou dobu se ví, že WhatsApp bude rozšířen o časovač, umožňující nastavení zobrazení u zpráv. Po vypršení zvoleného  intervalu zpráva automaticky zmizí. Nyní se objevila informace, že WhatsApp plánuje tuto funkci automatického mazání obsahu i pro obrázky, videa a GIF obrázky.

Některé jiné messengery už tuto funkci nabízejí delší dobu, ale WhatsApp na ní pracuje až nyní. Brzy budou mít i jeho uživatelé možnost přidat ke zprávám časovač. Pokud vyprší nastavený čas, texty se bez nutnosti dalšího zásahu uživatele z chatových vláken automaticky smažou. Užitečná funkce ale také může ovlivnit způsob, jakým budou uživatelé mezi sebou komunikovat.

Funkce samodestruktivních zpráv ale prozatím v aplikaci WhatApp není k dispozici, a to ani v beta verzi. V předchozích únicích o plánované funkci zaznělo, že pro platnost zpráv bude možné vybírat z pevně stanovených intervalů, a to hodinou, dnem, týdnem, měsícem nebo dokonce rokem. Nastavit konkrétní časový údaj pro zmizení zprávy, podobně jako to jde v Telegramu nebo Signalu, by v prvních fázích nemělo být možné.

Jak aktuálně uvádí WABetaInfo, minimálně pro uživatele Androidu by funkce měla být ještě rozšířena. WhatApp plánuje funkci automatického mazání i pro média, jako například fotografie, videa a GIF. Klíčový rozdíl oproti nastavitelnému časovači u zpráv ale bude vymazání přílohy v okamžiku, kdy si příjemce zprávu prohlédne a opustí chat. V historii chatu ani nezůstane žádná informace typu "Tato zpráva byla odstraněna". Všechny stopy zmizí.

Lze předpokládat, že obrázky a videa se poté ani nebudou automaticky ukládat do galerie. Je také představitelné, že u médií s automatickým mazáním bude odesílatel informován v okamžiku, pokud by si příjemce pořídil snímek obrazovky. Mimochodem, funkce známá už delší dobu u Snapchatu.

whatsappautodelete1

Pokud uživatel opustí chat, měly by zmizet i poslané obrázky.

WhatsApp odhalil první informace o automaticky mizících zprávách

Informace o automaticky mizícím obsahu se poprvé objevily v beta verzi 2.20.197.10. Shrnovaly základní vlastnosti plánované funkce čili možnosti aktivace/deaktivace u jednotlivců i skupin, ovlivnění už napsaných a odeslaných zpráv, šifrování a další.

Testování plánované funkce v předstihu

whatsappautodelete2

Ve chvíli, kdy bude nová funkce k dispozici, by uživatelé při přihlášení měli vidět podobnou hlášku.

Pokud byste si chtěli otestovat nové funkce WhatAppu dříve, než je budou mít k dispozici i ostatní uživatelé, můžete si nainstalovat beta verzi messengeru. Jde však o předběžnou verzi, která může obsahovat chyby. Doposud stále není známo, kdy se funkce automaticky mazaných zpráv objeví v beta nebo finální verzi WhatsAppu.

WhatsApp beta pro Android

whatsapp-logo

WhatsApp Beta - Aplikace pro Android 2.20.201.6

CHIP hodnotí Velmi dobrý

S oficiálním WhatsApp Beta pro Android si můžete vyzkoušet nejnovější funkce messengeru, které budou uvolňovány v průběhu několika následujících týdnů. WhatsApp zpřístupnil nový update přes Google Play Beta Program.

Stáhněte si
whatsapp-logo

WhatsApp Messenger APK - Android App 2.20.201.7Beta

CHIP hodnotí Velmi dorý

Nejnovější beta verze ve formě souboru APK.

Stáhněte si

mohlo by vás také zajímat: whatsapp se může velmi proměnit – uživatelé získají novou chatovací funkcí


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.