Menu

Funkce z YouTube Premium i bez placení: vyzkoušejte tento snadný trik

17.05.2023 13:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Funkce z YouTube Premium i bez placení: vyzkoušejte tento snadný trik

Funkce z YouTube Premium i bez placení: vyzkoušejte tento snadný trik | foto: StockSnap / Pixabay

YouTube zavedl před 9 lety své předplatné YouTube Premium, které nabízí předplatitelům několik zajímavých funkcí nad rámec běžného používání. Určitě však nemusíte platit za všechny funkce, některé jsou totiž dostupné pomocí jednoduchého fíglu i zdarma.

YouTube se snaží poslední dobou zvýhodňovat platící uživatele. Nově nabízí lepší rozlišení na videích pouze pro Premium. Již dávno pak zavedl, že platící uživatelé nemusí sledovat reklamy, mohou sledovat videa v módu obraz v obraze (picture-in-picture) a také mohou využívat službu YouTube Music.

Jak přehrávat YouTube videa na pozadí?

Jednou z nejčastěji skloňovaných funkcí, která chybí uživatelům bez předplatného Premium, je možnost konzumovat obsah se zamčeným displejem, tedy pouze zvuk. Hodí se to u podcastů, audioknih nebo třeba u hudby.

Je to jednoduché, potřebujete k tomu pouze váš mobil (Android nebo iPhone, je to jedno) a webový prohlížeč – nejlépe asi Google Chrome:

  1. Na mobilním telefonu otevřete prohlížeč Google Chrome (fungovat by to však mělo i s jinými prohlížeči)
  2. Otevřete youtube.com přímo v prohlížeči, nikoliv v aplikaci
  3. Vyberete video, které chcete sledovat na pozadí (to znamená bez rozsvíceného displeje)
  4. Webovou stránku s videem převeďte do desktopového rozhraní (v Google Chromu tak učiníte kliknutím na tři tečky vpravo nahoře a zvolením „Stránky pro počítač“)
  5. Teď už stačí video znovu spustit a zamknout telefon
  6. Na zamečené obrazovce se objeví widget a vy můžete spustit přehrávání pohodlně na pozadí se zamčenou obrazovkou 

YouTube Premium bylo představeno v roce 2014, tehdy ještě jako YouTube Red. V Česku byla služba uvedena do provozu o něco později. K dispozici je aktuálně za 179 Kč měsíčně, přičemž v ceně je i zmíněná hudební streamovací služba YouTube Music.

Zdroj: Autorský text, YouTube

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení