Menu

G1 jsou další herní zakřivené monitory od AOC

13.06.2018 19:33 | Milan Loucký + Přidat komentář
G1 jsou další herní zakřivené monitory od AOC

G1 jsou další herní zakřivené monitory od AOC | foto: CHIP

Produktová řada G1 zahrnuje trojici nových modelů C24G1, C27G1 a C32G1 s úhlopříčkami o velikosti 23,6palců (59,94 cm), 27palců (68,58 cm) a 31,5 palce (80,01 cm). Design a výrazné zakřivení (od 1500R do 1800R) zaručují vynikající herní zážitek.

Modely jsou vybaveny VA panely s Full HD rozlišením (1920 x 1080 bodů). Protože cílí na hráče, nabízejí tyto monitory vysoký kontrast s živými barvami a hlubokou černou, 144Hz obnovovací frekvenci, 1 ms MPRT (Moving Picture Response Time) dobu odezvy a široké pozorovací úhly (178°/178°). Pro maximální herní zážitek podporují modely řady G1 technologii AMD FreeSync, Low Input Lag pro rychlou obrazovou reakci, AOC Game Color pro rychlé nastavení saturace a detailů a navíc jsou vybaveny zcela novou funkcí „Dial Point“, která pomůže hráčům přesně mířit v FPS hrách.

Monitory řady G1 mluví novým designovým jazykem. Všechny modely využívají ze tří stran bez rámečkový design, který vypadá elegantně, a navíc umožňuje bezproblémové vícemonitorové sestavy. Dva modely z nové řady (C24G1 a C27G1) jsou navíc vybaveny ergonomickými stojany s výškovým nastavením až o 130 mm a možnosti otáčení (–35°/+35°) tak, aby si hráči našli svoji oblíbenou herní pozici. Díky zakřivení s malým poloměrem 1500R pro C24G1 a 1800R pro C27G1 a C32G1 se můžou uživatelé naplno ponořit do herních světů.

Všechny modely jsou vybaveny technologií AMD FreeSync, která synchronizuje GPU a monitor tak, aby bylo dosaženo plynulého obrazu bez trhání nebo sekání. Obnovovací frekvence 144 Hz a rychlá doba odezvy 1 ms MPRT (4 ms GtG) zaručuje výrazné snížení rozmazávání obrazu (motion blur) při akčních scénách. Série G1 má velice nízký input lag, což znamená, že příkazy zadané ovládacím zařízením jsou do vizuální odezvy překládány téměř okamžitě, bez zdržení způsobovaném elektronikou monitoru.

Díky další jedinečné funkci – AOC Game Color – můžou uživatelé měnit saturaci barev pro lepší podání šedé a ostřejší detaily. Zároveň můžou plně nastavovat barvy, pixel overdrive a další drobná nastavení a ukládat je do tří herních předvoleb. Řada G1 navíc přichází s vlastními přednastavenými herními módy pro FPS, závodění a RTS hry.

Kdysi si hráči kreslili na monitor tečku nebo lepili nálepku, aby věděli přesně, kde se nachází střed. Dnes je tato funkce zabudována přímo do monitoru a jmenuje se AOC „Dial Point“. Zobrazí na monitoru přesné určení středu, takže hráči stříleček budou moci přesněji mířit.

V nové produktové řadě AOC G1 kombinují VA panely vlastnosti TN a IPS panelů a vylepšují je. Pozorovací úhly monitorů řady G1 jsou jako u běžných IPS panelů 178°/178°. Rychlá obnovovací frekvence 144 Hz a doba odezvy 1 ms odpovídá dnešním TN panelům, navíc s lepším podáním barev a širšími pozorovacími úhly. Kromě toho, použité VA panely nabízení 2 až 3krát vyšší kontrast než obě zmiňované technologie.

S bohatou výbavou portů, včetně 2 HDMI, Display Portu a VGA pro starší zdroje signálu a výstupem pro sluchátka, pokrývá řada G1 všechny fronty.

Monirory řady AOC G1 umožňují hrát i dlouhé hodiny, díky AOC Low Blue Mode, který snižuje škodlivé délky modrého světla, zatímco technologie Flicker-Free upravuje podsvícení pro maximální komfort.

23,6palcový zakřivený C24G1 a 27palcový zakřivený C27G1 budou na trhu dostupné v průběhu července za doporučenou koncovou cenu 5099 Kč (199 euro), respektive 6379 Kč (249 euro). Větší zakřivený 32palcový C32G1 dorazí na trh v srpnu a bude se prodávat za doporučenou koncovou cenu 7 659 Kč (299 euro).

 

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení