Menu

G2B•TechEd: Vývoj aplikací, vizualizace dat i kradení šifrovacích klíčů

18.01.2018 12:45 | Josef Mika + Přidat komentář
G2B•TechEd: Vývoj aplikací, vizualizace dat i kradení šifrovacích klíčů

G2B•TechEd: Vývoj aplikací, vizualizace dat i kradení šifrovacích klíčů | foto: CHIP

Často si neuvědomujeme, že za technologiemi a aplikacemi, které rutinně používáme, jsou systémy a řešení, která musí někdo vyvinout, spravovat, rozvíjet. Tlak na IT odborníky roste, stejně jako potřeba jejich neustálého vzdělávání.

Efektivním způsobem jak načerpat informace o nejnovějším vývoji a zároveň se setkat s kolegy z oboru, jsou odborné konference. Počítačová škola Gopas připravila jednu z nich už na konec tohoto měsíce. Konference G2B•TechEd proběhne ve dnech 29. a 30. ledna v Brně, takže se hodí zejména pro ty, kteří to sem mají blíže než do Prahy.

G2B•TechEd je určená zejména pro programátory, IT profesionály, databázové a bezpečnostní specialisty. Tematicky se zaměří na nejnovější trendy a novinky z oblasti (nejen) produktů Microsoft, mnoho zajímavého bude připraveno i o zpracování velkých objemů dat, jejich vizualizaci, nebo IT bezpečnosti. Přednášky, kterých bude celkem 22, poběží po dva dny souběžně ve dvou tematicky oddělených sálech. Jaká konkrétní témata budou na programu?

-          Raspberry games (William Ischanoe)
Miniaturní počítač Raspberry Pi velikosti poloviny kreditky za 150 kaček může klidně solidně rozbourat bezpečnost organizace. Součástí přednášky bude i pár hacking tipů – včetně vysvětlení principů jejich fungování – které mohou pomoct rozhýbat bezpečnost firemního prostředí správným směrem.

-          Kradení šifrovacích klíčů z paměti programů a operačního systému (Ondřej Ševeček)
Jsou trezory na hesla opravdu tak bezpečné, jak se tváří? Co všechno se dá najít v paměti programů nebo operačního systému, i pokud jste "obyčejnými" uživateli?

-          Analýza nákupního košíku s SQL Serverem a Power BI (Jiří Neoral)
Jaké výrobky zákazníci kupují v rámci jednoho nákupu? Dnešním trendem pro řešení této úlohy je využití Machine Learningu a umělé inteligence. Porozumí ale stroj datům lépe než člověk, který pracuje v dané oblasti 20 let?

-          Vizualizace v Power BI (Martin Haman)
Nové pohledy na vizualizaci dat a tzv. wow efekty při prezentování dat. Na konkrétních příkladech budou demonstrovány možnosti vizualizace v různých programech a prostředích.

Podrobné informace o konferenci G2B•TechEd najdete na stránkách konference.

g2b-teched-zdroj-gopas(1)

G2B•TechEd měla úspěch i v roce 2017.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení