Menu

Galaxy S21 krátce před uvedením: akce s názvem Unpacked odhalí v polovině ledna více

05.01.2021 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Galaxy S21 krátce před uvedením: akce s názvem Unpacked odhalí v polovině ledna více

Galaxy S21 krátce před uvedením: akce s názvem Unpacked odhalí v polovině ledna více | foto: Androidpolice.com/Max Weinbach/GFycat

O Samsungu Galaxy S21, který by se měl na pultech obchodů objevit v letošním roce, už koluje spousta zaručených zpráv. U nového uživatelského rozhraní One UI 3.1 pravděpodobně dojde k už dlouho potřebné změně ve službě zasílání zpráv.

Řada Galaxy S od Samsungu je v oblasti smartphonů jednou z celosvětově nejoblíbenějších. Uvedení nejnovějšího modelu, i když ještě nebyl oznámen, by mělo být pouze otázkou času.

V kotli zaručených zpráv a zvěstí o novém modelu Galaxy S21 to vařilo už dávno před oficiálním zveřejněním prvních informací. Ale po vydání současného modelu S20 na jaře loňského roku a modelů Note 20 už několik upřesňujících zpráv koluje i online.

Samsung oznamuje velkou událost s názvem "Unpacked"

Očekávání modelu Galaxy S21 už bude brzy u konce. Samsung překvapivě oznámil datum velké akce Unpacked a zveřejnil video upoutávku. V ní je vidět velmi pravděpodobně modul fotoaparátu nového špičkového smartphonu v podobě malého náhledu nadcházejícího živého přenosu. V rámci akce by kromě Galaxy S21 Samsung mohl představit i Bluetooth Tracker, který už nějakou dobu také vzbuzuje různé dohady a spekulace.

Prezentační akce Unpacked už na sebe nenechá dlouho čekat. Přímý přenos začne 14. ledna 2021 kolem 16:00 hod. Doposud nebylo potvrzeno, zda bude možné Samsung S21 a další zařízení výrobce ihned po ukončení živého přenosu objednat.

| Zdroj: YouTube/Samsung Unpacked 2021

Samsung S21: One UI 3.1 přichází s oblíbenou službou Google

Je velmi pravděpodobné, že společnost Samsung spolu s novými modely Galaxy S21 také představí nové uživatelské rozhraní One UI 3.1. Kromě několika drobných inovací, ke kterým patří nová funkce fotoaparátu a displeje, poskytující větší kontrolu nad fotografiemi a videi, a lepší zobrazení šetrnější k očím, by měl Samsung také představit možnost otevřít oblíbenou službu novinek Google Discover podle přání uživatele vpravo vedle domovské obrazovky. Píše o tom server Android Police.

Od verze rozhraní One UI 3.0 mají uživatelé možnost volby zpravodajství Samsung Free/Samsung Daily v podobě přímo integrovaných služeb. Jak ukazuje uniklé video o Galaxy S21, bude už brzy možné zvolit také Google Discover.

s21unpacked1

| Zdroj: Twitter/Max Weinbach

Samsung Galaxy S21 Ultra a S21 +: jak nové smartphony vypadají

Poté, co se už dříve na internetu objevovala celá řada zvěstí a renderovaných obrázků o nové řadě Samsung Galaxu S21, se nedávno poprvé objevily zřejmě skutečné fotografie a renderované video, které zjevně pochází od samotného Samsungu. Youtuber Sakitech zveřejnil na svém kanálu krátké video, ve kterém je viditelná zadní strana Samsungu Galaxy S21+ a S21 Ultra. Odhalil to server 9to5Google.

Jen o několik dní později zveřejnil informátor Max Weinbach na serveru Android Police renderované video všech tří nových modelů Galaxy. Je v něm vidět, že Samsung pravděpodobně použije tři objektivy fotoaparátu u modelu S21+ a dokonce čtyři pro S21 Ultra. Obě sestavy objektivů fotoaparátu jsou vybaveny LED bleskem.

Hlavní objektiv fotoaparátu S21 Ultra bude pravděpodobně osazen 108Mpx senzorem, 12Mpx širokoúhlým objektivem a dvěma 10Mpx objektivy se zoomem: jeden s desetinásobným a druhý s trojnásobným zvětšením.

U modelu S21+ to bude 12Mpx hlavní objektiv, 64Mpx teleobjektiv a 12Mpx ultra širokoúhlý objektiv. U levnější verze S21 lze očekávat stejnou sestavu.

Samsung Galaxy S21: prodej pravděpodobně bez nabíječky a sluchátek

Zdá se, že Apple nastavil nový trend, který nyní následují i ostatní výrobci smartphonů. Brazilský portál Tecnoblog informuje, že koncern Samsung se rozhodl špičkové modely svých smartphonů nadále dodávat bez nabíječky a sluchátek. Důvodem je redukce elektronického šrotu – výrobce tyto spekulace prozatím nepotvrdil.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.