Menu

Garmin Instinct - na dlouhou trať

16.01.2019 12:34 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Garmin Instinct - na dlouhou trať

Garmin Instinct - na dlouhou trať | foto: CHIP

Sportovní hodinky Garmin Instinct jsou určené především outdoorovým nadšencům a sportovcům, kteří si chtějí zaznamenávat svoje aktivity. 

Hodinky působí masivně a odolně, což také jsou, a splňují vojenský standard MIL-STD-810G. Na ruce ale nepřekáží ani nejsou těžké – hmotnost činí jen 52 gramů. Podobně jako u jiných modelů u nich Garmin vsadil na černobílý displej s poměrně nízkým rozlišením, ale dobrým kontrastem. Displej lze podsvítit a je dobře čitelný i na slunci. Výsledkem použití monochromatického displeje je výborná výdrž na baterie.

garmin-instinct-nahled

Pokud příliš nevyužíváte GPS, vydrží vám klidně týden bez nabíjení. Po tu dobu vám budou měřit ušlé kroky, tep, kvalitu spánku, nachozená patra a další sportovní aktivity. Pokud si zapnete GPS, hodinky vydrží asi 15 hodin a zaznamenají přesnou trasu vašeho běhu nebo jízdy na kole. Podporováno je i množství dalších sportovních aktivit, takže si můžete například změřit, kolik pohybů jste zvládli na veslovacím trenažéru. Hodinky můžete přes Bluetooth spárovat se smartphonem s Androidem nebo iOS, sledovat na něm všechny získané informace a podívat se, kudy a jakým tempem jste běželi, kolik jste toho nachodili, kolik jste spálili kalorií, jaký byl váš spánek, nejlepší výsledky a trendy a podobně. Do ušlých pater ale započítává i cestu po eskalátoru. Další aplikace však do smartphonu nedostanete (chybí Connect IQ), takže se musíte spolehnout na ty, co v hodinkách jsou. K dispozici je ale několik ciferníků.

8chf3214

Po spárování se vám na hodinkách zobrazí i notifikace, takže se dozvíte o příchozím e-mailu, plánované schůzce, zprávě, nebo volání. Nezobrazí se ale jméno volajícího, pouze číslo. Na zprávy můžete reagovat předpřipravenou odpovědí. Pomocí hodinek si také můžete vyhledat ztracený telefon. Co se týká výbavy, mají náměrový kompas a barometrický výškoměr. Vestavěná baterie se nabíjí přes proprietární USB kabel. Někomu možná bude chybět hudební přehrávač, funkce Garmin Pay nebo mapy, ale od toho jsou tu jiné typy hodinek. Po předem uložené trase vás ale hodinky navigovat umí a funkce TracBack vás zavede zpět do startovního bodu. Instinctu také chybí pokročilé tréninkové plánovací funkce, které nabízí například řada fénix, se kterou jsou hodinky často srovnávány. Oproti této řadě jsou ale hodinky Instinct mnohem levnější. Aktuální cena je kolo 7 700 Kč.

screenshot-20181217-165252-connect-nahled

Technická data

Displej: 0,9“ / 128 pixelů / monochromatický, transflektivní

Vestavěná paměť: 16 MB

Výbava: GPS/GLONASS/ GALILEO, optické měření srdečního tepu, barometrický výškoměr, elektromagnetický kompas, akcelerometr, Bluetooth

Odolnost: MIL-STD-810G, voděodolnost do 100 metrů

Kompatibilita: iOS, Android

Rozměry a hmotnost: 4,5 x 4,5 x 1,53 cm, 52 g

Cena: cca 7 700 Kč

Hodnocení Chipu: výborný (1,3)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení