Menu

Google Chrome: bez doplňků z cizích zdrojů

18.05.2015 10:43 | Karel Kovar + Přidat komentář
Google Chrome: bez doplňků z cizích zdrojů

Google Chrome: bez doplňků z cizích zdrojů | foto: CHIP

Google oficiálně zcela zakázal instalaci doplňků z jiných zdrojů než z oficiálního katalogu. Tento krok má prý zvýšit bezpečnost uživatelů.

Už v lednu loňského roku Google oznámil, že v prohlížeči Google Chrome na operačním systému Windows, bude povolena instalace doplňků pouze z Chrome Web Store (https://chrome.google.com/webstore/). Tento krok měl zamezit instalacím doplňků z webů třetích stran a z disku, s cílem zvýšení bezpečnosti Chromu. Podle vyjádření Googlu prý totiž značná část doplňků získaných neoficiální cestou obsahovala adware nebo jiný škodlivý kus kódu. Nyní ale Google toto opatření ještě přitvrdil a v současnosti není možnost instalace doplňků z jiného než oficiálního zdroje možná ani ve vývojářské verzi prohlížeče.

Teoreticky by nyní měl být Chrome (v této oblasti) nejbezpečnějším prohlížečem a sklízet obdiv a chválu uživatelů. Začínají se ale objevovat hlasy, že Google tímto způsobem prohlížeč zcela ovládl a v budoucnu bude záležet jen na něm, jaké doplňky se v prohlížeči objeví. A je jen otázka, zda budou mít u Chrome šanci doplňky na blokování reklamy a zvyšování soukromí uživatelů. Je to totiž právě reklama, co Google živí…

Podrobnější informace najdete v článku na portálu ZDnet http://www.zdnet.com/…windows-mac/.

2015-06-chromstor-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení