Menu

Google Chromecast Ultra: nová verze streamovacího zařízení zaklekla do startovní pozice

01.05.2020 07:10 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google Chromecast Ultra: nová verze streamovacího zařízení zaklekla do startovní pozice

Google Chromecast Ultra: nová verze streamovacího zařízení zaklekla do startovní pozice | foto: CHIP

Na Taiwanu už proběhla certifikace nového Google Chromecast Ultra. Uvedení další generace streamovacího mini řešení je nyní na dosah.

Už v březnu proběhlo médii, že Google plánuje nový Chromecast Ultra. Nyní se informace ještě zpřesňují, protože zařízení obdrželo certifikaci od taiwanského NCC. Podobně jako Nvidia Shield TV by měl nový Google Chromecast Ultra používat operační systém Android TV. Součástí jeho dodávky by také mělo být dálkové ovládání.

Jako název modelu je pro NCC uveden GPJ110 pro dongle a dálkové ovládání je uváděno jako GPJ100. Bohužel chybí obrázky příslušných zařízení. Zjevně zde dochází ke změně, protože doposud Google dodával Chromecast bez dálkového ovládání. Lze také předpokládat, že druhá generace Chromecastu Ultra by měla kromě HDR10 podporovat Dolby Vision a jistě i HDR10+. Podporu připravuje také obchod Play.

Dálkové ovládání pro nový Chromecast Ultra by navíc mělo být vybaveno mikrofonem, pomocí kterého uživatelé  mohou komunikovat s asistentem. Na těle dálkového ovladače k tomu účelu bude také tlačítko, které poslouží k přímé aktivaci mikrofonu nebo digitálního asistenta. Další detailnější informace o technických funkcích připravované novinky prozatím nejsou známé.

Cena i datum uvedení Chromecastu Ultra 2020 zůstávají zatím otevřené

chromecastultra1

Starší verze Chromecastu Ultra získá svého nástupce.

Stále bez bližšího upřesnění zůstávají také informace o ceně a datu uvedení vydání druhé generace Chromecastu Ultra. Zřejmé ale je, že Google jím opět míří přímo proti Amazon Fire TV 4K. Nejdůležitější aktualizaci najdete v operačním systému, který chce výrobce upgradovat na Android TV.

Vzhledem k tomu, že certifikační proces spustilo hned několik institucí, je velmi pravděpodobné, že oficiální uvedení Chromecastu Ultra druhé generace by mělo proběhnout brzy. Google se zatím zdržel komentáře. Prezentace Chromecastu Utra 2020 měla takřka jistě proběhnout na letošním Google I/O, ten ale musel být kvůli koronavirové pandemii zrušen.

mohlo by vás také zajímat: chytré domácnosti jsou zranitelné

Foto v záhlaví článku: Jan Böttinger, Unsplash

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení