Menu

Google daruje silný nástroj pro WiFi: profi aplikace je po omezenou dobu zdarma

15.07.2020 11:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google daruje silný nástroj pro WiFi: profi aplikace je po omezenou dobu zdarma

Google daruje silný nástroj pro WiFi: profi aplikace je po omezenou dobu zdarma | foto: CHIP

Síťové nástroje pomáhají nejen s problémy ve vaší WiFi, ale také umí zobrazit mnoho dalších zajímavých informací o internetovém provozu. Aplikace PingTools je obzvlášť rozsáhlá. Akce na bezplatné stažení už sice skončila, ale i tak její pořízení stojí za zvážení.

Síťových nástrojů pro PC je k dispozici velké množství a téměř pro všechny cílové skupiny uživatelů. Jak začátečník, tak i profesionál si jistě z bohaté nabídky vybere. Mnoho zajímavých dat lze zobrazit také prostřednictvím smartphonu, například o provozu v domácí LAN síti, nebo WiFi. Není ale mnoho aplikací, které nabízejí širokou škálu funkcí, a přitom jsou jasné a přehledné.

Překvapující výjimkou je mezi nimi PingTools – aplikace pro Android, která nabízí četné nástroje pro vše, co souvisí s internetovým připojením a domácí sítí. Aplikaci lze použít k provádění jednoduchých úkolů, mezi které patří například nalezení vlastní IP adresy, zvládne ale také úkoly náročnější. Po krátkou dobu je appka k dispozici k bezplatnému stažení, mimo dočasnou akci je její cena 50 Kč.

Stáhněte si: PingTools Pro

pingtoolspro-logo

Plná verze: PingTools Pro - Android App 4.47

CHIP hodnotí Dobrý

S aplikací pro Android „PingTools Pro“ můžete monitorovat svou vlastní síť pomocí smartphonu.

Stáhněte si

 

Výhody
přehledné rozhraní
překvapující nabídka funkcí
funkce backupu

PingTools Pro: překvapivě bohatá nabídka nástrojů pro WiFi a LAN

pingtools1

Aplikace nabízí celou řadu profesionálních síťových nástrojů.

Nástroj sdružuje celou řadu síťových nástrojů do jasného a přehledného rozhraní. Centrem je pracovní panel, který zobrazuje IP adresy vašeho smartphonu a routeru. PingTools také dokáže zobrazit využití WiFi sítě, ke které jste připojeni, a dalších aktivních zařízení.

V nabídce aplikace najdete více než 15 různých nástrojů. Patří k nim jednoduché nástroje, jako například test rychlosti připojení a WiFi skener, který zobrazí seznam přístupových bodů v okolí. Zajímavé funkce jsou k dispozici také zkušeným uživatelům a profesionálům. Po počáteční konfiguraci provádí "Watcher" pravidelnou kontrolu sítě a varuje, jakmile se objeví nějaké problémy. Kromě funkce ping můžete také nastavit otevřené porty pro všechny hostitele a IP adresy, nebo získat informace o vlastníkovi domény prostřednictvím služby WhoIs.

zvládne více, než by se na první pohled zdálo

Při prvním pohledu působí PingTools Pro dojmem standardního síťového nástroje, který zobrazuje aktivní síťová zařízení a IP adresy. Pokud se však více zaměříte na jeho nabídku, rychle zjistíte, že umí mnohem více. Aplikaci lze směle zařadit do kategorie profesionálních nástrojů pro síťové administrátory, ale dobře poslouží i uživatelům, kteří se více zajímají o síťovou problematiku. Každý, kdo by chtěl trasovat dotazy anebo načítání webových stránek na vlastním smartphonu, nebo zjistit, jaký router používají sousedé, je zde na správné adrese. A pokud by se ve vaší sítí objevil nějaký problém, měla by pro jeho řešení aplikace být také po ruce.

mohlo by vás také zajímat: v září bude k dispozici nová verze androidu 11 – které telefony se updatu dočkají jako první

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení