Menu

Google dělá tlustou čáru: lehčí verze streamovací aplikace YouTube Go končí

06.05.2022 12:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google dělá tlustou čáru: lehčí verze streamovací aplikace YouTube Go končí

Google dělá tlustou čáru: lehčí verze streamovací aplikace YouTube Go končí | foto: TymonOziemblewski/Pixabay

Google končí s další aplikací. Koncern oznámil, že v podpoře svého času velmi oblíbené aplikace YouTube Go už nebude nadále pokračovat a ukončí ji.

Aplikace YouTube Go bude ukončena už v srpnu. Google se o tom zmiňuje ve svém blogovém příspěvku na stránce podpory. Uživatelům v té souvislosti doporučuje, aby na YouTube chodili prostřednictvím standardní aplikace nebo prohlížeče.

V porovnání s běžnou aplikací "velkého YouTube" nabízí YouTube Go méně funkcí a skromnější uživatelské prostředí. Ve verzi Go například není možné vytvářet, zveřejňovat ani komentovat obsah.

Google končí se službou YouTube Go: jaké jsou důvody

youtubego

Původní plán pro YouTube Go před několika lety byl nabídnout službu streamingu video obsahu pro uživatele se slabším hardwarem a připojením k internetu. Při dnešních možnostech už to pozbývá na významu. | Zdroj: Gerd Altmann/Pixabay

Službu YouTube Go Google představil v roce 2016. Tenká verze měla sloužit především uživatelům se špatným datovým připojením, méně výkonnými koncovými zařízeními a malým objemem dat. Podle informací YouTube ale standardní aplikace mezitím byla upravena tak, aby i v takových případech slabšího vybavení bylo zaručeno bezproblémové používání streamovací platformy.

Ještě před několika lety vývojáři nabízeli odlehčené verze svých hlavních aplikací velmi často. Chtěli tak nabídnou i uživatelům se slabším hardwarem a připojením k internetu v rámci možností co nejlepší používání jejich produktů. Od té doby se ale soustředili spíš na úpravy standardních aplikací a i možnosti uživatelů z hlediska internetové konektivity se výrazně zlepšily. Je docela možné, že do budoucna ukončí podobné lite verze svých aplikací i další vývojáři.

Zdroj: Support.google.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení