Menu

Google Play chystá zajímavou novinku: na co se mohou uživatelé Androidu těšit

23.11.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google Play chystá zajímavou novinku: na co se mohou uživatelé Androidu těšit

Google Play chystá zajímavou novinku: na co se mohou uživatelé Androidu těšit | foto: Mika Baumeister/Unsplash

Google chce do Google Play přidat novou sekci. Uživatelé Androidu se tak snáze dozvědí o speciálních nabídkách aplikací.

Každý uživatel, který hledal na aplikační platformě Google Play slevy a nabídky, byl až doposud bezradný. Všem uživatelům obchodu s aplikacemi se zobrazují slevy, případně bezplatné akce, pouze u příslušných aplikací. Podle informací serveru 9to5Google v příspěvku "Google rolling out prominent ‘Offers’ tab in the Play Store for some" by se to ale mělo do budoucna změnit. Google plánuje v Play novou sekci, která bude poskytovat lepší přehled.

Odpovídající část se nachází na kartách v dolní části obrazovky Google Play. Uživatelé zde doposud viděli skupiny Zábava, Aplikace, Filmy a Knihy. Nově tam první uživatelé v zahraničí mohli objevit položku Offers, která by se v budoucnu mohla jmenovat Nabídky. Ta by měla uživatelům přehledně zobrazit tituly, které jsou aktuálně ve slevě.

Obchod Google Play: uživatelé systému Android musí být trpěliví

googleplayoffers

Aplikační platforma Google Play nabídne v budoucnu novou sekci. | Zdroj: Obi Onyeador/Unsplash

V této nové části by se přednostně měly nabízet položky, které jsou v danou chvíli ve slevové akci. Uživatelé by tak o nich měli dobrý přehled a na první pohled viděli, jakou slevu příslušná aplikace nabízí a jak dlouho tato nabídka potrvá. To se samozřejmě může u jednotlivých poskytovatelů lišit. Pokud se vývojáři rozhodnou tyto informace neposkytnout, zobrazí se aplikace v nabídce bez nich.

Zatím není jasné, kdy se nová karta objeví všem uživatelům Androidu. V současné době se zdá, že Google novou funkci stále testuje. Její zavedení by také mohlo znamenat, že částečně zmizí sekce Nabídky a oznámení. V současné chvíli ji najdete kliknutím na ikonu uživatele v pravém horním rohu obrazovky Google Play.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení