Menu

Google Safe Browsing přitvrzuje

18.07.2015 16:54 | Karel Kovar + Přidat komentář
Google Safe Browsing přitvrzuje

Google Safe Browsing přitvrzuje | foto: CHIP

Známá služba od Googlu začne blokovat stránky s reklamami, které vedou k nežádoucímu softwaru. Máme se radovat nebo bát?

Přibližně před rokem Google vylepšil svou službu Safe Browning, do které přidal varování před potenciálně nechtěnými programy. Uživatel, který stránku obsahující takovýto software navštívil, byl varován – a to jak v Google Chrome, tak i ve Firefoxu, který databázi této služby také využívá. Nyní ale Google ještě přitvrdil. V nejbližších dnech hodlá uživatelům blokovat i stránky, obsahující reklamy vedoucí k programům tohoto typu.

Abychom si rozuměli – potenciálně nechtěné programy jsou takové, které se tváří jako užitečné, po nainstalování ale často mění základní nastavení prohlížeče nebo dokonce počítače. Křížové tažení Googlu proti tomuto softwaru je vzhledem k jeho primárnímu zdroji financí (reklamě) logické, protože tyto programy si při zobrazování reklamy hrají na vlastním „písečku“ a Google tak připravují o nemalé zisky.

Podle našeho názoru může být upozorňování na potenciálně nechtěné programy (především pro méně zkušené uživatele) přínosné, blokování stránek s reklamou na ně už je ale podle nás za potenciální hranici. Co si o tom myslíte vy?

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení