Menu

Google se soudí s firmami, které mají podobný název

15.11.2010 14:14 | Redakce Chip + Přidat komentář
Google se soudí s firmami, které mají podobný název

Google se soudí s firmami, které mají podobný název | foto: CHIP

Malá firma Scoogle, se sídlem v Melbourne se snaží ubránit společnosti Google a jejím požadavkům na změnu názvu firmy.

„Rodinná firma“ prodávající obroučky k brýlím je trnem v oku společnosti Google. Scoogle, i přes žaloby a různé útoky pro porušení vlastnických práv a ochranné známky, statečně bojuje a odmítá změnit si své jméno.

Společnost Scoogle se obhajuje, že název své společnosti zaregistrovala dříve, a není tedy důvod, proč by se měla přejmenovat. Zakladatelem této společnosti je Josie Meadows a v současné době musel již utratit přes 5 000 dolarů za soudní výlohy, a podle prvních výsledků to vypadá, že na ochranu jména své firmy bude muset vynaložit ještě mnohem více finančních prostředků.

Společnosti Google se již podařilo ve stejném státě, jako sídlí změnit název srovnávače cen Groggle na Drinkle. Vše proběhlo legálně; Drinkle si tak přišel ke štědrému vyrovnání od světového giganta. Scoogle dle dostupných informací podobný krok nezamýšlí a hodlá proti Google bojovat všemi dostupnými prostředky.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení