Menu

Google ukončuje používání oblíbené funkce Chrome: zde jsou důvody

28.02.2022 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google ukončuje používání oblíbené funkce Chrome: zde jsou důvody

Google ukončuje používání oblíbené funkce Chrome: zde jsou důvody | foto: deepanker70/Pixabay

Uživatelé mobilní verze Chrome se budou muset obejít bez jedné z jeho oblíbených možností. Google oznámil, že spolu s uvolněním verze M100 bude zrušen jeho úsporný režim Chrome Lite.

Režim Lite ve verzi Chrome pro Android je funkce, která uživatelům umožňuje šetřit data při surfování. Část datového provozu před stažením prochází přes servery společnosti Google. V případě potřeby se zde webové stránky zeštíhlí a načítají se rychleji. Funkčnost a vzhled se zpravidla nemění.

Funkce byla představena už v roce 2014 pod názvem Chrome Data Saver. Nyní ale Google oznamuje, že bude brzy ukončena. Dojde k tomu po aktualizaci na verzi M100.

Vypnutí Chrome Lite: podle Googlu už režim není nutný

chromelite

Původní smysl odlehčené verze Chromu byl ve snaze ušetřit data při načítání webových stránek. S ohledem na snížení cen mobilního internetu už to podle názorů Google není nutné. | Zdroj: Thom Bradley/Unsplash

Google své rozhodnutí zdůvodňuje tím, že režim Lite už jednoduše není potřeba. V mnoha zemích se ceny mobilních dat v posledním období výrazně snížily, a proto už tato technologie ztrácí na svém významu.

Kromě toho už dříve vývojáři implementovali do běžné verze prohlížeče Chrome řadu vylepšení, která minimalizují spotřebu dat a zrychlují načítání stránek. Na to se také chtějí do budoucna více zaměřit.

Zdroj: Support.google.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Ovšemže není nutný. Jiné mobilní prohlížeče ho dávno nabízejí, třeba opera. Takže komu chybí, jednoduše chrome opustí.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení