Menu

Google upravuje vyhledávání: největší změna za poslední roky se blíží

20.10.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google upravuje vyhledávání: největší změna za poslední roky se blíží

Google upravuje vyhledávání: největší změna za poslední roky se blíží | foto: Arkan Perdana/Unsplash

Firma oznámila zásadní změnu ve vyhledávání na mobilních zařízeních. Až doposud uživatelé museli při dosažení konce první stránky výsledků vyhledávání otevřít další stránku kliknutím na tlačítko "Zobrazit další". Nová funkce by měla vyhledávání usnadnit a zpřehlednit.

Každý uživatel, který se ve vyhledávači Google dostal na konec první stránky s výsledky, musel pro zobrazení další stránky klepnout na odpovídající tlačítko. Jak nyní Google informuje na svém blogu v příspěvku "Continuous scrolling comes to Search on mobile", chce to v brzké době změnit.

Po zavedení funkce průběžného skrolování (continuous scrolling) se budou výsledky automaticky načítat. Dojde k tomu v okamžiku, kdy se dostanete na konec první stránky. Důvodem této změny je, aby vyhledávání bylo plynulejší a intuitivnější.

Zpočátku bude nová funkce zavedena v USA pro většinu vyhledávání v angličtině. Očekává se ale, že pokud se nová funkce setká s kladným ohlasem uživatelů, bude postupně rozšířena i do dalších zemí a jazyků.

Vyhledávání Google: funkce Continuous Scrolling by měla uživatelům přinést intuitivnější používání

googlesearch

Průběžné skrolování bude možné ale jen na prvních čtyřech stránkách. Poté se zobrazí známé tlačítko. | Zdroj: Solen Feyissa/Unsplash

Jak ale píše vývojář Googlu, Danny Sullivan, na svém twitterovém profilu, tuto funkci nelze zaměňovat s nekonečným rolováním (infinite scrolling) čili nepřerušovaným procházením všech výsledků. Uživatelé takto mohou procházet pouze první čtyři stránky výsledků. Pokud se do té doby nezobrazí požadovaný výsledek, objeví se obvyklé tlačítko "Zobrazit další".

Teprve nedávno Google oznámil další důležitou novinku, a to že chce přibližně 150 milionů uživatelů svých služeb převést na dvoufaktorový způsob přihlašování k účtu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení