Menu
CHIP Speedtest

Google uvolnil první beta verzi Androidu 11: které smartphony si už aktualizaci mohou nainstalovat?

15.06.2020 16:00 | Jiří Palyza
Google uvolnil první beta verzi Androidu 11: které smartphony si už aktualizaci mohou nainstalovat?

Práce na nejnovější verzi Androidu 11 běží u Google na plné obrátky. První beta verzi mobilního operačního systému si už mohou vyzkoušet majitelé mobilů Google Pixel.

Google se může držet vlastního plánu příprav a postupného uvolňování Androidu 11, tak jak si jej ve svém vlastním harmonogramu stanovil. V souladu s ním uvolnil první oficiální beta verzi mobilního operačního systému. Jak už je obvyklé, uživatelé "domácího" produktového portfolia mají přednost. Pokud jste uživateli některého z níže uvedených typů smartphonů a máte zájem o účast na programu beta, neměl by pro vás být problém si nejnovější Android stáhnout:

  • Pixel 2
  • Pixel 2 XL
  • Pixel 3
  • Pixel 3 XL
  • Pixel 3a
  • Pixel 3a XL
  • Pixel 4
  • Pixel 4 XL

Jak instalovat beta verzi

androi11beta1

Beta verzi nejnovějšího Androidu si už mohou instalovat uživatelé zařízení Pixel.

Proces je jednoduchý: nejprve se přihlásíte do programu beta prostřednictvím svého účtu Google a poté se zobrazí vaše autorizovaná zařízení. Po registraci smartphonu na webu se zobrazí poznámka o beta verzi systému Android 11.

Nyní už můžete zahájit stahování instalačního balíku OTA a vlastní instalaci. Pro jistotu je dobré si předem svá data zálohovat, aby nedošlo k jejich ztrátě.

Vyzkoušejte: Android 11 beta

android11beta-logo

Android 11 beta

CHIP hodnotí Dobrý

Pokud jste uživateli kompatibilního zařízení a máte zájem si vyzkoušet beta verzi nového mobilního operačního systému, můžete si jej stáhnout.

Stáhněte si


Uživatelé beta verze se musejí obejít bez aktualizací zabezpečení

Účastníci programu beta se ale musí vzdát aktualizací zabezpečení. Google je dodává pouze v podobě dalších beta verzí. Do uvolnění finální verze Androidu 11 by se měly objevit ještě další dvě beta verze.

Jak je obvyklé, po ukončení programu beta budou uživatelům opět poskytovány nové aktualizace. Pokud se rozhodnete vrátit ke stabilní verzi Android 10, je to také možné. Tento zpětný krok ale bude znamenat ztrátu dat. Kromě aktualizace vzhledu rozhraní operačního systému by Android 11 měl také zahrnovat vylepšenou podporu Bluetooth a další funkce. Více informací o nejnovější verzi Androidu a testování beta verze najdete také v blogovém příspěvku.

mohlo by vás také zajímat: šikovná aplikace google umožňuje vytvářet na homescreenu zkratky pro rychlejší ovládání nejčastnějších funkcí a aplikací


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení