Menu
CHIP Speedtest

Aplikace Google to umožňuje: smartphone s Androidem jste tak snadno ještě neovládali

26.05.2020 12:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Aplikace Google to umožňuje: smartphone s Androidem jste tak snadno ještě neovládali

Aplikace Google to umožňuje: smartphone s Androidem jste tak snadno ještě neovládali | foto: archiv CHIP.cz

Zahájení hovoru pouhým klepnutím, nastavení budíku stiskem tlačítka. Smartphony jsou dnes už pěkně rychlé, ale takhle snadno to doposud nešlo. Nejnovější aplikace Googlu s názvem Action Blocks to ale mění.

Ústředním prvkem každého smartphonu je úvodní obrazovka – a asi proto překvapivě nic moc nedokáže. Obvykle na ní nenajdeme nic jiného, než zástupce několika aplikací a pár widgetů, zobrazujících aktuální informace. Nebylo by ale mnohem užitečnější, kdybychom na home screen mohli umístit důležité zkratky? Jediným kliknutím by tak bylo možné zavolat babičce, nastavit budík na zítřek nebo spustit oblíbený seznam skladeb.

Doposud jste k podobnému účelu museli použít alternativní Launcher, nebo bastlířské nástroje, jako například KWGT. Nejnovější bezplatná aplikace z portfolia Google, Action Blocks, to ale mění. Primárně je zaměřena na hendikepované uživatele, hodí se ale každému jako každodenní pomůcka.

Stáhněte si: Google Action Blocks

actionblocks-logo

Google Action Blocks 1.30

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Pomocí „ActionBlocks“ můžete přidat příkazy pro Asistenta Google přímo na plochu a spustit je stisknutím tlačítka.

Stáhněte si

 

Nevýhody
není použitelné v češtině

Google Action Blocks: umístěte si zkratky na domovskou obrazovku mobilu

actionblocks10

Pomocí aplikace Action Blocks si můžete vytvořit "klávesové zkratky" pro snazší ovládání mobilu.

Princip aplikace je jednoduchý: v Action Blocks definujete příkaz, který po kliknutí na odpovídající tlačítko aplikace Android předá Asistentu Google. Možnosti Asistenta jsou dalekosáhlé: ať už voláte požadovaný kontakt, spouštíte oblíbené kanály na Spotify nebo jen chcete vědět aktuální předpověď počasí, nic z toho není pro inteligentního asistenta problém.

Při spuštění aplikace si můžete vybrat z předem definovaných příkazů, nebo zadat něco, co by měl Google Asistent obdržet jako vstup. Poté můžete vybrat symbol nebo obrázek a název tlačítka, a aplikace jej umístí na domovskou obrazovku. Doposud je aplikace k dispozici v angličtině.

Action Blocks jsou součástí ofenzivy Google na odstranění bariér v přístupnosti a jsou zaměřeny především na starší uživatele či uživatele s omezeními. Umožňuje tak například pro starší příbuzné, kteří nejsou zvyklí na smartphony, nastavit na domovské obrazovce mobilu důležité kontakty. I ostatním uživatelům může aplikace být užitečným pomocníkem, a to především nastavením zkratek pro nejčastěji používané funkce při každodenním používání zařízení.

Skutečně užitečný nástroj

Personalizace v prostředí Androidu není zrovna jeho nejsilnější stránkou. Nastavení domovské obrazovky vyžaduje hodně úsilí a času, a často je k tomu zapotřebí použít různé aplikace. Action Block ukazují, že nejsou jen důležitým a užitečným nástrojem pro usnadnění přístupu, ale také praktickým pomocníkem pro uživatele, kteří mají rádi automatizační nástroje. Integrace Google Asistenta jediným stiskem tlačítka umožňuje nejen otevírání aplikací, ale například i přístup k aplikacím chytré domácnosti a pod. Pro bastlíře se otevírají široké možnosti využití.

mohlo by vás také zajímat: je to nejlepší alternativa office – google aplikace lze konečně spouštět na desktopu


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.