Menu

Google v červnu smaže velké množství účtů. A není to jediná změna, která uživatele čeká

31.05.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google v červnu smaže velké množství účtů. A není to jediná změna, která uživatele čeká

Google v červnu smaže velké množství účtů. A není to jediná změna, která uživatele čeká | foto: Rajeshwar Bachu/Unsplash

Společnost Google bude od června mazat neaktivní uživatelské účty. A to není vše: mění se také kapacitní limit cloudu pro služby Gmail, Fotky a Disk. Kdo z uživatelů by měl zpozornět.

Od 1. června 2021 se ve společnosti Google objeví několik novinek. Pokud uživatelé nepoužívají své účty Gmail, Fotky Google nebo Disk Google déle než dva roky, může je nyní společnost Google smazat. Uživatel, kterého se to týká, by však měl být informován tři měsíce předem prostřednictvím e-mailu.

V nových uživatelských podmínkách jsou uvedeny dvě možnosti, jak mohou uživatelé postupovat: znovu začít účet používat, a tak předejít jeho vymazání, nebo si v dostatečném předstihu svá data zálohovat.

Změny ve velikosti kapacity cloudového úložiště

Na začátku června se také změní limit velikosti kapacity úložiště ve službách Google. Až dosud mohli uživatelé služeb Disk Google, Fotky Google a Gmail nahrávat libovolné množství dat. Od června bude k dispozici pouze 15 GB volné úložné kapacity. Ti, kdo ukládají více, si budou muset koupit úložný prostor navíc, protože jinak by se mohlo stát, že už nebudou moci odesílat e-maily. Stále by ale měla existovat možnost se do Google účtu přihlásit.

Dobré je, že změny budou platit podle informací Googlu pro data, která budou vytvořena, nahrána nebo zpracována až po 1. červnu 2021. Omezení také neplatí pro uživatele vlastních zařízení Google Pixel. Ti mohou používat stále neomezenou kapacitu cloudu.

Od června platí i nové podmínky užívání YouTube

K zákonným požadavkům navíc provádí další změny i samotný YouTube: jednak si koncern od 1. června vyhrazuje právo na zpeněžení obsahu. V praxi to znamená, že YouTube nyní může umísťovat reklamy na všechny kanály, a to nejen na ty, které jsou součástí partnerského programu YouTube.

V druhé řadě novelizovaná verze podmínek užívání oficiálně stanoví omezené možnosti rozpoznávání obličejů, které bylo regulováno už dříve. Také v tomto případě používáním platformy přijímáte nové podmínky jejího používání.

googlebackup-logo

Google Backup & Sync 3.54

CHIP hodnotí Dobrý

Google nabízí nástroj, prostřednictvím kterého si snadno zálohujete dokumenty, soubory a fotky z jeho webových služeb.

K dispozici prostřednictvím služby Fotky Google

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Youtube

  K Youtube bych ještě dodal, že nově na základě nějaké pitomé směrnice EU budou ověřovat věk uživatele účtu. Buď uvedením informací o platební kartě nebo foto občanky. Takže díky EU musíme prokázat věk jednomu z největších shromažďovatelů OS údajů. A tatam je volný trh díky kvótám EU na unijní audiovizuální tvorbu. Z této neomarxistické totality se mi blejt.....

  Reagovat na komentář

  Google fotky Neomezené

  Reakce na mil: Ano, doposud byla možnost ukládat fotografie do účtu Google neomezeně. Nebylo započítává o do cloudu s omezením 15GB. Tuto možnost jsem využíval i já. Od 1.6.2021 už to není možné…

  Reagovat na komentář

  Google 15GB

  Reakce na Mirek: Článek Chipu je super popsány. Úložiště Google fotky bylo doposud NEOMEZENÉ, když si uživatel nastavil ukládání fotek ve vysoké kvalitě a ne v originální. Tohle se nyní od 1.6.2021 změnilo! Proto Chip na tuto situaci upozornil.

  Reagovat na komentář

  15gb vzdy

  nikdy nebola capacita neobmedzena. vzdy to bolo 15gb. clanok je uplna hanba. a teraz .. mam si chip predplatit????

  Reagovat na komentář

  Reakce na Mirek: krom disku to jinde bylo bezlimitní

  Reagovat na komentář

  Až dosud mohli uživatelé služeb Disk Google, Fotky Google a Gmail nahrávat libovolné množství dat.

  Tuhle informaci jste vzali kde? Je to naprostý nesmysl.

  Reagovat na komentář

  Ano

  Ano

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení