Menu

Hackerský útok na výrobce grafických karet: zločinci stáhli důvěrné údaje

02.03.2022 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Hackerský útok na výrobce grafických karet: zločinci stáhli důvěrné údaje

Hackerský útok na výrobce grafických karet: zločinci stáhli důvěrné údaje | foto: StockSnap/Pixabay

Při hackerském útoku na společnost Nvidia byla odcizena důvěrná data. Výrobce grafických karet to ale nenechal jen tak. Co se ale s daty bude dít dál?

Výrobce grafických karet Nvidia se stal terčem útoku hackerů. Firma to potvrdila agentuře Reuters. K útoku na její interní systémy došlo minulý týden. O víkendu se k útoku přihlásila jihoamerická hackerská skupina Lapsus$. Podle vyjádření útočníků byl v průběhu útoku odcizen terabajt dat.

Podle informací hackeři získali přístup do systému prostřednictvím programu VPN, který zaměstnanci používají k přístupu do interní sítě. Přesné detaily o údajích, které se v rámci útoku podařilo hackerům odcizit, nejsou známy. U grafických karet RTX se ale údajně jedná o citlivé údaje. Za jejich vydání by Nvidia měla zaplatit výkupné.

Nvidia v hledáčku: výrobce úder vrací

nvidiahack

Jaká data byla v rámci hackerského útoku ukradena, není známo. | Zdroj: Nana Dua/Pixabay

V průběhu svého útoku hackeři narazili na protiopatření ze strany napadené firmy. Nvidia podnikla odvetné kroky a vysledovala trasu vedeného útoku zpět k virtuálnímu počítači, ze kterého byl realizován. Zde našla data, která byla pravděpodobně stažena v průběhu útoku. Není ale upřesněno, zda byly informace zašifrovány nebo po nalezení smazány. Hackerská skupina tvrdí, že k žádnému zašifrování nedošlo.

Zločinecká skupina si údajně příslušná data zkopírovala a zajistila je na jiném místě, aby nedošlo k jejich poškození. Pokud Nvidia nebude plnit požadavky hackerů, hodlají odcizené údaje postupně zveřejňovat.

Zdroj: Reuters

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení