Menu

Bez sluchátek nebo reproduktoru: nová technologie pro diskrétní přenos zvuku

25.01.2021 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Bez sluchátek nebo reproduktoru: nová technologie pro diskrétní přenos zvuku

Bez sluchátek nebo reproduktoru: nová technologie pro diskrétní přenos zvuku | foto: Noveto.com

Nový zvukový systém by měl umožnit diskrétní přenos zvuku přímo k posluchači bez nutnosti použít sluchátka nebo reproduktor. Je to možné díky patentované ultrazvukové technologii, která má nabídnout zcela nový poslechový zážitek.

Start-up Noveto Systems byl založen v Izraeli zhruba před deseti lety s cílem umožnit lidem slyšet zvuk, aniž by museli používat sluchátka nebo reproduktory. Ve světové premiéře nyní společnost představila inovační systém Soundbeamer 1.0, a to hned na čtyřech místech: v Tel Avivu, Berlíně, Šanghaji a Miami.

Soundbeamer 1.0: zvuk bez sluchátek nebo reproduktoru

soundbeamer

Nové zařízení startupové firmy Noveto System umožňuje přenos zvuku ultrazvukovou technologií. Soundbar 1.0 přenáší zvuk s možností prostorového efektu přímo k uším posluchače. | Zdroj: Noveto.com

Patentovaná ultrazvuková technologie umožňuje přenos ultrazvukových vln přímo k uchu bez rušení okolí a vytváří prostorový zvukový zážitek. Zvukové vlny jsou generovány pomocí DSP algoritmů a šířeny do prostoru pomocí speciálně vyvinutého pole převodníků. Modul 3D senzoru, integrovaný v hardwarovém zařízení, lokalizuje a sleduje polohu uší posluchače v reálném čase. Na základě toho určí bod, ve kterém se zvukové vlny skládají do menších celků vně ucha a vytvoří zvuk ve slyšitelném frekvenčním spektru. Podle vyjádření vývojáře by tato technologie měla mít univerzální možnost použití, například pro poslech zvuku při sledování TV, externí zvuk u PC, poslech v autě, při sportu nebo video konferenci.

Generální ředitel společnosti, Dr. Christophe Ramstein, v té souvislosti uvedl: "Soundbeamer způsobí převrat a trvale změní dosavadní zvukový zážitek. Se společnostmi z nejrůznějších odvětví už proběhly úspěšné diskuze o možné budoucí spolupráci."

Vstup na trh je plánován na konec roku 2021 a předpokládaná cena zařízení je v přepočtu 13.000 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.