Menu

Tichá grafika Asus Strix GTX 950

21.08.2015 14:44 | Michal Bareš + Přidat komentář
Tichá grafika Asus Strix GTX 950

Tichá grafika Asus Strix GTX 950 | foto: CHIP

Grafická karta Strix GTX 950 nabízí slušný herní výkon, ale v režimu běžné práce s Windows nebo při hraní méně náročných her dokáže zastavit ventilátory a pracovat naprosto bezhlučně. 

Nová karta Asus Strix s grafickým čipem GTX 950 má vylepšený chladicí systém a dokáže se sama přetaktovat z 1329 MHz v herním režimu na 1355 MHz, což například ve hře Zaklínač 3 odpovídá až 11,5% výkonnostnímu nárůstu. Díky systému chlazení DirectCU II s patentovanými bezhlučnými ventilátory s lopatkami ve tvaru křídel dosahuje až o 20 % nižších teplot a 3krát nižší hlučnosti než u referenčních karet. V Česku a na Slovensku se začne prodávat v nejbližších dnech za cenu od 4 999 Kč, resp. 184 euro s DPH.

Díky systému chlazení ASUS DirectCU II nabízí karta dokonce i režim nulové hlučnosti – pokud uživatelé hrají graficky nenáročné hry, ventilátory se zcela zastaví a hráči si mohou užívat zcela tiché herní prostředí. A i když se ventilátory znovu aktivují, jejich hlučnost bude až třikrát nižší než v případě referenčního modelu. Další zajímavostí karty je, že do její výroby již nezasahuje lidský činitel, takže výroba je konzistentně bezchybná a do karet se během ní nedostane žádný prach ani materiály způsobující oxidaci. Díky tomu mají karty vynikat vysokou spolehlivostí nejen při běžném každodenním provozu, ale i při náročném hraní a přetaktování. Tento nový výrobní proces je také ekologický, nevzniká při něm žádný chemický odpad a množství energie potřebné k výrobě je sníženo až o 50 %.

Technická data:

STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING

STRIX-GTX950-DC2-2GD5-GAMING

Zvýšený takt 1329 MHz v herním režimu

Zvýšený takt 1355 MHz v režimu přetaktování

Chlazení DirectCU II s patentovanými 0dB ventilátory s lopatkami ve tvaru křídel

Technologie Auto-Extreme a komponenty Super Alloy Power II

Nástroje GPU Tweak II a XSplit Gamecaster

Grafická paměť 2 GB GDDR5

Cena 5 199 Kč, resp. 192 euro s DPH

Zvýšený takt 1190 MHz v herním režimu

Zvýšený takt 1228 MHz v režimu přetaktování

Chlazení DirectCU II s patentovanými 0dB ventilátory s lopatkami ve tvaru křídel

Technologie Auto-Extreme a komponenty Super Alloy Power II

Nástroje GPU Tweak II a XSplit Gamecaster

Grafická paměť 2 GB GDDR5

Cena 4 999 Kč, resp. 184 euro s DPH

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení