Menu

HP chystá telefony a další mobilní prostředky s WebOS

09.07.2010 06:36 | Redakce Chip + Přidat komentář
HP chystá telefony a další mobilní prostředky s WebOS

HP chystá telefony a další mobilní prostředky s WebOS | foto: CHIP

Společnost HP oznámila, že dokončila akvizici společnosti Palm za cenu 5,70 USD v hotovosti za jednu akcii z balíku kmenových akcií Palmu.

HP tak získala především platformu Palm WebOS, rodinu chytrých telefonů a portfolio duševního vlastnictví tohoto průkopníka v oblasti pokročilých mobilních zařízení. Firma by tak měla mít větší šanci podílet se aktivněji na ziskovém trhu s chytrými telefony a mobilními zařízeními připojitelnými k internetu, který dosahuje obratu 100 miliard dolarů.
„Díky WebOS bude HP poskytovat svým zákazníkům unikátní uživatelský komfort napříč portfoliem chytrých telefonů a dalších mobilních produktů,“ uvedl Todd Bradley, výkonný viceprezident divize Personal Systems Group, HP. „To nám umožní plně se soustředit na rozvoj nabídky našich chytrých telefonů a využití WebOS.“
Pod vedením bývalého předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti Palm Jona Rubinsteina bude globální obchodní jednotka Palm odpovídat přímo Toddu Bradleymu. Palm bude zodpovědný za softwarový vývoj WebOS a z hlediska hardware za vývoj produktů na WebOS založených, od řady chystaných chytrých telefonů přes dotykové tablety typu slate až po netbooky.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení