Menu

HP zatím zůstává nezávislý: finanční nabídku na fúzi s Xeroxem odmítl

20.11.2019 04:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
HP zatím zůstává nezávislý: finanční nabídku na fúzi s Xeroxem odmítl

HP zatím zůstává nezávislý: finanční nabídku na fúzi s Xeroxem odmítl | foto: CHIP

Technologický gigant HP zůstává prozatím nezávislý. Podle dostupných informací jeho management odmítl finanční nabídku od Xeroxu. Dalšímu jednání se ale nebrání.

PC koncern Hewlett-Packard odmítl nabídku na převzetí ze strany specialisty v oblasti kopírovacích zařízení a tiskáren, Xeroxu. Neznamená to ale vyloučení takové možnosti. Dveře pro případnou další dohodu si stále nechává otevřené. Představenstvo společnosti HP došlo k závěru, že nabídka ve výši 33 miliard USD dostatečně neodráží hodnotu HP a není v nejlepším zájmu akcionářů společnosti. HP si však i nadále ponechává prostor pro další možné rozhovory o fúzi.

V poslední době se v médiích hovořilo o nabídce téměř 33 miliard USD. Xerox, jehož hodnota se odhaduje na "pouhých" devět miliard USD, nabídl před dvěma týdny 17 USD za jednu akcii HP plus podíl vlastních akcií v celkové hodnotě kolem 22 USD/akcii. V pátek minulý týden se při uzavírání obchodování na burze cena jedné akcie HP vyšplhala na více než 20 USD.

hp-logo

HP stále působí dojmem, že o spolupráci se Xeroxem má zájem.

Při současné nabídce se společnost HP mimo jiné obávala, že by financování společné fúze mělo být kryto z předchozích projektů Xeroxu, na které čerpá půjčky. To by následně mohlo zvýšit dluhové zatížení společné joint-venture. Na druhou stranu HP uvedla, že by měla být pro Xerox dostupná a způsobilá. Také zaznělo, že by bylo dobré se o současném stavu Xeroxu dozvědět více, protože další obchodní rozvoj společnosti s ohledem na nedávný pokles obratu vyvolává různé otázky. Také je důležité pečlivě prověřit potenciální úspory při současném záměru vzájemného spojení obou firem.

Xerox je silný v segmentu velkých tiskáren a kopírek. HP je především jedním z vedoucích výrobců PC, disponuje ale také lukrativním portfoliem v oblasti malých tiskáren.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení