Tip: Více aplikací v nabídce „Start“
Jednou z novinek obsažených v systému Windows 11 22H2 je možnost lépe si přizpůsobit nabídku…
Hrozba pro Android: těchto 14 aplikací řádí v Google Play, ihned je odstraňte | foto: Pexels
V aplikačním obchodě Google Play se opět objevily nebezpečné aplikace. I když nejde o vyložené malwary typu Joker nebo Vultur, přesto byste si na tyto podvodné aplikace měli dát velký pozor, ideálně je ihned odstranit ze svého telefonu.
Společnost provozující antivirový program Dr.Web informovala ve svém posledním bezpečnostním průzkumu z prosince 2022 o 14 nebezpečných aplikacích, které se i přes upozornění nachází v obchodě Google Play.
První 3 ohrožují androidové smartphony tím způsobem, že je zahlcují reklamou. A to mnohdy nejen v rámci aplikace, ale také v systému Android. Jde konkrétně o tyto aplikace s obřím počtem stažení:
Tyto aplikace slibují odměny za to, když budete hodně chodit. Využívají tedy sledování vaší polohy a zároveň samotné odměny jsou podvod. Dr.Web upozorňuje na to, že i když odměny získáte (chozením nebo sledováním reklam), nejdou vybrat nebo konvertovat ve skutečné peníze nebo odměny v reálném světě. Proto se těmto aplikacím raději obloukem vyhněte.
Na podobné bázi funguje i aplikace Wonder Time, která nabrala během své existence víc jak 500 tisíc stažení. Appka slibuje odměny a peněžní poukazy výměnou za určité činnosti, jako je třeba sledování reklam nebo instalování dalších aplikací.
Snadné, řeknete si – jenomže odměny jsou tak malé, že je úplně zbytečné s aplikací ztrácet čas. Navíc, v podobných programech čas od času sídlí malware, který nemusí včas odhalit ani ochrana Google Play Protect.
Dejte si pozor na podvodné aplikace | Zdroj: Sora Shimazaki / Pexels
Na závěr je tu desatero méně známých aplikací, které však skrývají phishingovou hrozbu. Aplikace a hry (některé i přes upozornění stále přístupné na Google Play) otevírají phishingové webové stránky, na kterých po vás kyberzločinci chtějí zadat citlivé informace, jako jsou kontaktní údaje pro sociální sítě, anebo také platební údaje. Jde o těchto 10 aplikací a her:
Dejte si proto pozor, nevěřte na internetu všemu (třeba tomu, že dostanete peníze za civění do mobilu) a dejte si pozor na to, jaké aplikace a hry instalujete do telefonu. Vždy se raději nejprve podívejte na hodnocení dalších uživatelů.
Zdroj: Dr.Web, Bleeping Computer
Jednou z novinek obsažených v systému Windows 11 22H2 je možnost lépe si přizpůsobit nabídku…
Mikrofon svého počítače, tedy většinou notebooku, můžete využít pro mnoho činností. Pokud…
Ať už jde o hardwarovou závadu nebo chyby softwarových aktualizací, k pádům Windows a…
Pokud systém Windows 11 náhle přestane rozpoznávat Bluetooth zařízení, může to mít různé…
Security Copilot je název nového bezpečnostního asistenta podobného ChatGPT, který využívá…
Téma ChatGPT rezonuje technologickým světem. Nyní byla v App Store zveřejněna aplikace,…
Lidé, kteří mají srdeční implantáty, by si měli dávat pozor na různá nositelná chytrá…
Cestování časem lidstvo fascinovalo od pradávna. Nedá spát ani vědcům, kteří v posledních…