Menu

Nový PlayStation 5 už příští rok? Sony údajně chystá hubený model s neobvyklou funkcí

21.09.2022 10:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Nový PlayStation 5 už příští rok? Sony údajně chystá hubený model s neobvyklou funkcí

Nový PlayStation 5 už příští rok? Sony údajně chystá hubený model s neobvyklou funkcí | foto: S laskavým svolením ArtStation, koncept

Herní konzole PlayStation 5 letos v listopadu oslaví druhé narozeniny. Situace kolem konzole se moc nezměnila – stále jde o nedostatkové zboží. Na příští rok jsou však v plánu hned dva nové modely, které nabídku pořádně rozředí.

Podle informací serveru GameSpot by měla příští rok, tedy 2023, dorazit upravená verze základního PlayStationu 5, která nabídne vcelku revoluční prvek, a sice odnímatelnou Blu-ray mechaniku. Údajně je tato verze herní konzole ve vývoji již od listopadu 2020, kdy vešla do prodeje první iterace PS5.

PlayStation 5 Slim

Jde-li o to, jak bude technicky zařízení zpracováno, disková jednotka by měla být dodávána odděleně a vyvedena má být v příhodném designu ke konzoli samotné. Propojit s herní stanicí ji pak budete moci pomocí USB-C kabelu.

Jiné úniky však hovoří o tom, že Sony plánuje také obligátní “hubenou revizi” s přídomkem “Slim”, jako tomu bylo již u PlayStation 2, 3 i 4. Jinde se ale dočtete, že dvě nová PSka nebudou, alebrž jde o jedno a to samé zařízení. Ergo by to znamenalo, že Sony vyrobí hubenější nové PlayStation 5, ke kterému půjde připojit odnímatelná Blu-ray mechanika. Cenu tohoto zařízení v tuto chvíli neznáme.

PlayStation 5 Pro – kdy vyjde?

Podle insidera Toma Hendersona však nedojde k představení žádné vylepšené varianty PlayStation 5 Pro. To znamená, že Slim verze bude disponovat stejnými vnitřnostmi, jako aktuální verze. Nabízí se tedy otázka, kdy se konečně dočkáme vyhlíženého modelu Pro, který má přinést vyšší výkon a nové funkce. V tuto chvíli stále platí předpoklad pro rok 2024 nebo 2025.

Aktuálně je na českém trhu dostupný model s Blu-ray mechanikou a digitální edice bez mechaniky. Nové ceny po globálním zdražení činí 14 490 Kč, respektive 11 790 Kč za digitální edici (ceny jsou uvedeny včetně DPH). V Česku však tyto modely vůbec není možné sehnat a cena ojediněle dostupných kusů se pohybuje spíše kolem 17 až 20 tisíc korun.

Zdroj: GameSpot, Heureka

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení