Menu

Huawei bez Androidu: díky bezplatné aplikaci si lze služby Google i přesto dopřát

26.10.2020 16:35 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Huawei bez Androidu: díky bezplatné aplikaci si lze služby Google i přesto dopřát

Huawei bez Androidu: díky bezplatné aplikaci si lze služby Google i přesto dopřát | foto: Pixabay/farukgarib14

Kvůli embargu americké vlády se už nové smartphony Huawei nějakou dobu dodávají bez populárních služeb Google, mezi které patří například Obchod Play. Pro uživatele, kteří se nechtějí aplikací Google vzdát, přeci jen existuje jedna možnost.

Americký zákaz znamená pro oblíbené produkty čínského výrobce velký problém. Nové smartphony, jakým je například nedávno představený Huawei Mate 40 Pro, sice zaujmou silným hardwarem a stylovým designem. Zároveň ale jejich uživatelé musí zapomenout na aplikace Google, jako například Google Play, a vystačit si s alternativami od Huawei. Mnoho uživatelů si už na využívání služeb od Google zvyklo, a proto jejich absence mohla znamenat při nákupu volbu jiné značky.

Ruční instalace aplikací Google na smartphony Huawei ale v zásadě možná je. Nicméně doposud byla většinou obtížná a časově náročná, a to i s technickým know-how. Nyní se ale objevila další možnost, jak služby Google (GMS) na smartphony Huawei nezávisle nainstalovat. Dokáže to bezplatný Googlefier od vývojáře z XDA-Developers. Nejprve se vytvoří záloha dat, a poté program na pozadí stáhne soubory APK pro Aplikace Google. Ty se poté jedna po druhé instalují na smartphone. Bez většího úsilí tak umožní uživateli přístup do Obchodu Play a dalších služeb Google.

Googlefier: praktické řešení pro uživatele Huawei

huaweigooglefier1

Díky aplikaci Googlefier lze služby Google nainstalovat na nové modely Huawei i bez znalostí rozsáhlého know-how. Zdroj: Xda-developers.com

Není překvapením, že Googlefier potřebuje v průběhu instalačního procesu spoustu povolení. Jakmile ale služby Google naistalujete, pomocníka můžete odstranit. Přístup do Obchodu Play i k dalším službám zůstane zachován. Jen je potřeba mít na paměti, že instalátor zasahuje hluboko do systému mobilu a při nezdaru instalace může dojít k jeho poškození. Buďte proto velmi obezřetní.

Na stránce pro stahování programu je ale zdůrazněno, že aplikace aktuálně nefunguje s EMUI 11. Novější smartphony, jako například Mate 40 Pro, tak doposud nemají k jednoduché instalaci služeb Google přístup. Je ale dost možné, že to vývojáři v blízké době doženou.

Pro Huawei by Googlefier mohl nakonec mít pozitivní přínos. Aplikace a služby Google sice budou nahrazeny interním operačním systémem Harmony OS a přidruženým klonem Obchodu Play s názvem AppGallery. Mnoho uživatelů si už ale na používání služeb Google za ta léta zvyklo. Jejich jednoduchá instalace pomocí Googlefier by tak přeci jen mohla smartphony Huawei jak pro tradiční, tak i nové zákazníky zatraktivnit.

mohlo by vás také zajímat: huawei se chystá prodat honor – jde o důsledek obchodní války?

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení