Menu
CHIP Speedtest

Huawei Mate X2: patent odhaluje design a vybavení nového skládacího telefonu

04.02.2020 12:30 | Jiří Palyza
Huawei Mate X2: patent odhaluje design a vybavení nového skládacího telefonu

Skládací smartphony se stávají trendem. Nejen Samsung už pracuje na nástupci modelu Galaxy Fold, ale i Huawei připravuje nový model Mate X.

Nově se objevil patent, ze kterého jsou patrné počáteční informace o hardwaru a designu nového skládacího zařízení. Nově podaný patent naznačuje, jak bude Huawei Mate X2 vypadat. Na těle by mohl mít umístěný stylus a celkem šest kamer. Huawei nyní připravuje opakované vydání skládací verze mobilu, která by měla být oficiálně uvedena a objevit se na trhu ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Nový podaný patent se objevil na internetu a odhalil některé klíčové informace o zařízení a jeho designu. Čínský výrobce zaregistroval nový patent u EUIPO. Podle informací uvedených v patentové přihlášce se zdá, že podobně jako jeho předchůdce bude i zástupce druhé generace mít tvarovou a funkční odlišnost.

Více čoček kamery a stylus umístěný na těle zařízení

huaweimatex2

Podaný patent odhaluje nové informace: Huawei Mate X2 by mohl být vybaven větším počtem čoček kamery a ovládacím perem, umístěným na těle zařízení.

Překvapivě se zařízení sklápí nikoliv jako kniha, čímž by aktivní část displeje zůstala skryta, ale na opačnou stranu, tedy hřbetem k sobě. Poté zařízení velmi připomíná provedení smartphonu Xiaomi Mi Mix Alpha, který je unikátní designem a takřka celé tělo telefonu tvoří aktivní displej. K dispozici je také svislý postranní panel, a i ten obsahuje displej, čtyři kamery vzadu a dvě vepředu.

Přečtěte si také: Xiaomi Mi Mix Alpha, nová éra smartphonů

Kromě kamer patent také odhaluje umístění ovládacího pera. Stylus je vertikálně zasunut v postranním panelu a podobně jako v případě řady Samsung Galaxy Note jej uživatelé mohou používat k ovládání displeje.

Žádné detaily ale zatím nejsou o interní hardwarové výbavě telefonu, podobně jako přesný termín, kdy bude uveden na trh. V tuto chvíli se ale příznivci značky Huawei mohou těšit na model Mate Xs, který se na trhu objeví v březnu.

Chip Testlab: Top 10 nejlepších smartphonů


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení