Menu

I na vzdálené ploše můžete použít více obrazovek

10.12.2020 13:57 | Pavel Trousil + Přidat komentář
I na vzdálené ploše můžete použít více obrazovek

I na vzdálené ploše můžete použít více obrazovek | foto: Samsung

Řada pracovníků se musela v době koronaviru přesunout na tzv. home office a pracovat vzdáleně. A pokud jsou v práci zvyklí pracovat na více obrazovkách, plocha displeje notebooku, který mají většinou k dispozici, jim nemusí stačit.

Uživatelé na home office si sice mohou pořídit větší monitor, ale při připojení na vzdálenou plochu svého pracovního počítače, mají většinou k dispozici jen jedno zobrazovací zařízení, takže druhý displej, například na notebooku, zůstane nevyužit. To jde ovšem změnit správným nastavením vzdálené plochy (Připojení ke vzdálené ploše). Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na tuto aplikaci a z nabídky vybrat »Upravit«. V okně Připojení ke vzdálené ploše je pak potřeba přejít na záložku »Zobrazení« a zaškrtnout »Použít všechny monitory pro vzdálenou relaci«. Pak je možné i na vzdáleném počítači používat více monitorů a obrazovek.

2obrazovky2

Zdroj: screenshot z Windows 10

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení