Menu

I přes "vypnutí" Windows 7: Microsoft nabídne ještě jeden update

28.01.2020 15:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
I přes "vypnutí" Windows 7: Microsoft nabídne ještě jeden update

I přes "vypnutí" Windows 7: Microsoft nabídne ještě jeden update | foto: CHIP

Windows 7 jsou ve skutečnosti historií. Microsoft tuto verzi už nepodporuje. Ale i přes finální aktualizaci musí výrobce ještě provést vylepšení. Vkradla se totiž chyba.

Éra Windows 7 skončila 14. ledna 2020. Od tohoto dne už není operační systém Windows 7 Microsoftem podporován. To prakticky znamená, že nebudou prováděny žádné aktualizace zabezpečení, které by chránily systém před vnějšími útoky a stejně tak nebudou nabízeny žádné inovace. Fakticky se tedy v uvedený den měla objevit poslední aktualizace pro Windows 7. Nebyla ovšem zcela bez chyby.

Jak si někteří uživatelé po aktualizaci Windows 7 všimli, v operačním systému se objevila nepříjemná chyba. Pokud je u obrázku na pozadí plochy zvoleno přizpůsobení na "Roztáhnout" (stretch), může obrázek jednoduše zůstat černý. Ostatní možnosti umísťování obrázků na pozadí, jako Vyplnit, Přizpůsobit, Dlaždice, Na střed, zůstávají funkční bez problému.

Další aktualizace Windows 7 nebyla plánována

win720201

Poslední chyba bude už pravděpodobně konečnou aktualizací ze systému Windows 7 odstraněna.

Microsoft už nechtěl tento problém řešit. Nicméně protože si mnoho uživatelů veřejně stěžovalo na různých fórech a sociálních médiích, výrobce nyní k celé věci zaujal stanovisko (podle informací The Verge). Jedná se o novou chybu, která se objevila pouze u konečné aktualizace systému Windows 7 a nemá nic společného se zabezpečením systému.

Přečtěte si také: Jaké jsou alternativy k Windows 7?

Nyní se pracuje na vhodné opravě, která by poté měla být zveřejněna pro všechny uživatele. Nejen tedy pro ty, kdo si za poskytování updatů nadále platí.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.