Menu

IBM kupuje Red Hat

29.10.2018 11:22 | Pavel Trousil + Přidat komentář
IBM kupuje Red Hat

IBM kupuje Red Hat | foto: CHIP

Za červený klobouk 34 miliard dolarů – IBM kupuje Red Hat, společnost, produkující významnou komerční linuxovou distribuci Red Hat Enterprise Linux.

Společnost IBM včera oznámila, že za přibližně 34 miliard dolarů koupí společnost Red Hat, která produkující Red Hat Enterprise Linux. Za jednu akcii této firmy zaplatí IBM 190 dolarů, což o 60 % více, než je její aktuální tržní hodnota.

Red Hat kromě linuxové distribuce Enterprise Linux dodává i další softwarové nástroje, jako JBoss Enterprise Middleware, Red Hat Enterprise Virtualization, Red Hat Enterprise MRG a software pro cloud computing. Dále tato společnost poskytuje navazující služby, školení a certifikace.

Název Red Hat vznikl podle po červenobílé kšiltovky lakrosového týmu Cornellovy univerzity, kterou majitel společnosti Marc Ewing dostal od svého dědečka a kterou rád nosil. Firma byla založena v roce 1993 a kromě Marca Ewinga je jejím druhým zakladatelem Bob Young. Firma má asi 12 200 zaměstnanců a obrat okolo 3 miliard dolarů.

Akvizice by měla být dokončena v druhé polovině roku 2019 a budou ji ještě muset schválit akcionáři Red Hatu a regulační úřady. Red Hat má IBM napomoct při vývoji a nasazení hybridního cloudu, kde chce posilovat pozice. Slibuje, že neukončí spolupráci s dosavadními zákazníky Red Hatu, mezi které patří Amazon, Microsoft, Google, nebo Alibaba, a že zachová značku i stávající management.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení