Menu

Inovace ve WhatsAppu: používání komunikátoru by mělo být ještě jednodušší

26.04.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Inovace ve WhatsAppu: používání komunikátoru by mělo být ještě jednodušší

Inovace ve WhatsAppu: používání komunikátoru by mělo být ještě jednodušší | foto: Asterfolio/Unsplash

WhatsApp připravuje zavedení dvou novinek. Týkají se odesílání obrázků a zobrazení stavu. Co přesně by se mělo změnit.

Uživatelé oblíbeného komunikátoru WhatsApp se mohou už brzy těšit na dvě praktické novinky. Podle informací serveru WABetaInfo bude při sdílení obsahu k dispozici více možností. Nové funkce se v současnosti testují v beta verzi 2.22.10.6 pro Android.

Při sdílení médií prostřednictvím chatu budete moci vybrat další příjemce. Tuto možnost získáte při přidávání popisu. Pokud po nové aktualizaci posíláte fotografii, video nebo GIF vybranému kontaktu přímo v jeho vlákně chatu, můžete nyní jako příjemce vybrat další osoby, a to i když jste fotografii nepořídili z karty fotoaparátu. Doposud to bylo možné pouze v případě, že byl obsah pořízen pomocí ikony fotoaparátu.

Novinky ve WhatsAppu: v čem spočívají

wanews

Oblíbený komunikátor v nejbližší době získá dvě praktické inovace. | Zdroj: jorge_henao15/Pixabay

Do budoucna také půjde snadněji vybrat, kdo z uživatelů může vidět nové aktualizace stavu. Nyní se před odesláním zobrazí okno, ve kterém můžete vybrat seznam příjemců. I to bylo doposud možné pouze v případě obsahu, zaznamenaného prostřednictvím zabudované funkce fotoaparátu.

Není překvapením, že WhatsApp tyto změny připravuje. Karta fotoaparátu s největší pravděpodobností z aplikace komunikátoru brzy zmizí. Měla by ji nahradit karta Komunity. WhatsApp pravděpodobně přesune odpovídající funkce do jiných oblastí messengeru. Zatím se neví, zda nové funkce přijdou společně s kartou Komunity, nebo dříve v běžné verzi aplikace WhatsApp.

Zdroj: WABetaInfo

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení