Menu

Inteligentní kamery dokážou identifikovat zakryté obličeje

12.07.2018 08:52 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Inteligentní kamery dokážou identifikovat zakryté obličeje

Inteligentní kamery dokážou identifikovat zakryté obličeje | foto: CHIP

Technologie firmy Panasonic Business zvládne rozeznávání obličejů pomocí metody deep learning. Je tak možné identifikovat i obličeje zakryté brýlemi nebo maskou.

Vylepšená platforma Panasonicu využívá engine s technologií „deep learning“. Face Server dokáže rozpoznat obličeje, které jsou tradičními technologiemi identifikace těžko rozpoznatelné, včetně obličejů zabraných pod úhlem 45 stupňů doleva nebo doprava nebo 30 stupňů ve směru nahoru nebo dolů a obličejů částečně zakrytých slunečními brýlemi nebo maskami.

facial-recognition-3(1)-nahled

Kombinace kamery řady iPro Extreme společnosti Panasonic a technologie Face Server využívá režim „iA (intelligent Auto)“ a „funkci nejlepšího záběru“. To znamená, že kamera automaticky upraví svá nastavení tak, aby pořídila optimální záběry. Funkce iA umožňuje, aby analýzu záběru prováděla kamera místo serveru. Díky tomu jsou odesílány jen ty nejlepší záběry a snižuje se zátěž serveru i sítě a celkové náklady na systém. Projekt vyvíjený ve spolupráci s National University of Singapore poskytuje kapacitu pro zpracování obrazu až z 20 kamer na server a dokáže rychle vyhledávat až ve 30 000 registrovaných referenčních obličejích. Platforma se už nyní používá na tokijském letišti Haneda, kde po tříletém testování na vstupních bránách nahradila skenování otisků prstů. 

face-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení