Menu

iPhone 12: únik informací zobrazuje mega funkci pro fotoaparát

06.04.2020 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
iPhone 12: únik informací zobrazuje mega funkci pro fotoaparát

iPhone 12: únik informací zobrazuje mega funkci pro fotoaparát | foto: CHIP

Poznámky v kódu operačního systému iOS 14 naznačují, že Apple chce u iPhone 12 použít technologii, která byla dříve k dispozici pouze v iPad Pro.

Technologie využívající laserové signály by umožnila mnoho nových funkcí, zejména u aplikací s rozšířenou realitou. Skener LiDAR je doposud známý uživatelům Apple díky nedávno představenému Apple iPad Pro 2020. Odesíláním optických laserových pulzů do prostoru a opětovným příjmem odražených paprsků může skener pracovat s měřením vzdálenosti a tedy prostorovými aplikacemi. To je velmi praktické pro aplikace rozšířené reality (augmented reality, AR). Funkce je fakticky velmi podobná jako u klasického radaru až na to, že místo elektromagnetického záření se používá laser. LiDAR se také používá k měření vzdálenosti a rychlosti.

V kódu operačního systému iOS 14 pro iPhone se nyní prokázalo, že Apple by tuto technologii mohl použít také v novém iPhone 12. Skener LiDAR by mohl být použit jako čtvrtý kamerový modul ve čtvercovém systému kamer spolu s širokoúhlou, ultraširokou a přibližující čočkou.

iphone121

iPhone 12: takto by mohl vypadat nový smartphone Apple osazený čtvercovou kamerou

Podle zveřejněného konceptu na webu ConceptsiPhone by se ultra širokoúhlá kamera posunula o jednu pozici nahoru, takže by se uvolnil prostor pro LiDAR skener. Kromě zřejmé výhody 3D senzoru v sestavě kamery by řešení mohlo přinést také jednu nevýhodu: nová poloha ultra širokého objektivu by poté už nebyla optimální, což by mohlo vést ke většímu posunu obrazu při změně používané kamery.

S otázkou, jak vyřešit osazení čočkami ve čtvercovém uspořádání kamer, se vypořádal koncepční designer Ben Geskin. Podle renderovaných obrázků Apple opět sází na čtvercové uspořádání kamerového modulu, který mírně vyčnívá z těla smartphonu.

iphone122

Senzor LiDAR by měl fungovat jako čtvrtý modul ve čtvercovém uspořádání kamer.

mohlo by vás také zajímat: test Nokia 7.2 – slušivý design ale slabší akumulátor

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení