Menu

iPhone 14: nový smartphone od Apple bude vyroben ze speciálního materiálu

12.08.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
iPhone 14: nový smartphone od Apple bude vyroben ze speciálního materiálu

iPhone 14: nový smartphone od Apple bude vyroben ze speciálního materiálu | foto: Onur Binay/Unsplash

Dva vlajkové modely generace iPhone 2022 budou mít údajně kryt ze slitiny titanu. Pokud se tyto zvěsti potvrdí, půjde o první modely iPhonu vyrobené z tohoto materiálu.

Pro výrobu svých modelů iPhonů, které budou uvedeny na trh v roce 2022, Apple pravděpodobně použije nový materiál. Informační server "Macrumors" píše ("Report: iPhone 14 Pro Models to Feature Tough Titanium Alloy Chassis"), že kryt nejvyšších modelů zatím nepojmenovaných, ale často označovaných jako iPhone 14 generace, bude vyroben ze slitiny titanu. Pouzdra bude vyrábět výhradně tchajwanský výrobce elektroniky Foxconn.

Pokud se tyto zvěsti potvrdí, budou modely roku 2022 prvními iPhony, které budou mít kryt z titanu. V současné době se vyrábějí z hliníku a oceli. Nebyly by to však první produkty společnosti Apple s titanovým povrchem. Některé modely Apple Watch Series 6 už titanové pouzdro mají. Kreditní karta Apple Card je dokonce celá z titanu.

iPhone 14: titan má některé výhody

Titan má oproti oceli a hliníku některé jednoznačné výhody. Je výrazně lehčí než ocel, ale přesto je podobně pevný. V porovnání s hliníkem je titan dvakrát pevnější, ale váží jen o 60 % více. Titan je také méně náchylný ke korozi. Na druhou stranu problémem by mohla být tvrdost kovu. Ta ztěžuje vytvoření atraktivního povrchu. Titan je i mnohem více citlivý na otisky prstů.

Některé patentové záznamy společnosti Apple však naznačují, že řešení těchto problémů výrobce už našel. Pouzdro má být potaženo speciální vrstvou, na které jsou otisky prstů méně viditelné. Kromě toho byl vyvinut speciální proces, který dodává povrchu pěkný vzhled.

iPhone: hlavní inovace pravděpodobně přijdou až v roce 2022

Celkově existuje mnoho náznaků, že v roce 2022 bude do iPhonů přidáno více inovací, než v nadcházející generaci iPhone 13. Přední fotoaparát už nebude umístěn ve výřezu, ale v tzv. průstřelu (Punch Hole). Kromě toho už nebude k dispozici malý model s 5,4" displejem. Místo toho budou mít dva modely 6,1" obrazovku a další dva 6,7". Vrátit by se mohlo také Touch ID, a to buď jako tlačítko na boku, nebo jako snímač pod obrazovkou.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení