Menu

Jak reagovat, když herní konzole od Sony nezobrazuje správně

14.11.2016 13:58 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Jak reagovat, když herní konzole od Sony nezobrazuje správně

Jak reagovat, když herní konzole od Sony nezobrazuje správně | foto: CHIP

V případě výpadku obrazu u herní konzole PlayStation 4 existuje několik možných příčin. Často je za problémy se zobrazením zodpovědný propojovací kabel.

Kvůli němu se může stát, že slyšíte jenom zvuk, nebo ani to ne. V první řadě tedy zkontrolujte správné propojení kabelu a HDMI kabel na zadní straně konzole PlayStation pro jistotu pořádně domáčkněte. Pokud ani poté nezískáte obraz, zkontrolujte i zapojení HDMI kabelu u televizoru nebo projektoru a také samotný kabel – zda například není zlomený. Vyzkoušet ho můžete s jiným zařízením, abyste ověřili jeho funkčnost. Propojte tedy tímto kabelem například videopřehrávač nebo notebook s televizorem. Pokud je kabel v pořádku, může být poškozený HDMI port na konzoli PlayStation.

Další možností problémů je špatné nastavení herní konzole. Chcete-li je změnit, stiskněte a dlouho držte tlačítko pro její zapnutí – až do té doby, kdy se ozve druhé pípnutí po zapnutí. Tím se totiž aktivuje bezpečnostní konzole. V ní existuje možnost, jak změnit rozlišení pomocí nabídky »Change Resolution« (pokud se vůbec zobrazí) a potvrzením pomocí »OK«. Nastavte stejné rozlišení, jaké má váš televizor.

Pokud byla i tato akce neúspěšná a konkrétní televizor propojujete s konzolí PlayStation poprvé, měli byste ještě zkontrolovat firmware televizoru a případně ho aktualizovat. Za tímto účelem otevřete příslušnou nabídku na obrazovce televizoru, hledejte položku jako »Info«, »Systém« nebo »Nastavení« a následně u položky »Firmware« si zjistěte jeho číslo. Na internetu pak ověřte, zda neexistuje novější verze. Pokud je televizor připojen k internetu, měl by být schopen si novou verzi vyhledat.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení